No active "ca-sidebar-197687" sidebar

AKTUALIZOVANÉ: Včerajšiu nehodu medzi obcami Figa a Bátka neprežil vodič osobného auta

BÁTKA/FIGA – Dopravná nehoda pri ktorej sa zrazilo osobné auto s kamiónom, sa stala v stredu (20. marca) v obedňajších hodinách medzi obcami Bátka a Figa.

Podľa našich informácií pravdepodobne vodič osobného auta z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru a zrazil sa s kamiónom. Zakliesneného vodiča po náraze z osobného auta vystrihovali hasiči a neskôr bol vrtuľníkom transportovaný do nemocnice.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako informoval Ján Tomaľa z operačného strediska v Banskej Bystrici, pri nehode zasahovali štyria príslušnící HS Tornaľa na dvoch kusoch techniky a na mieste sa nachádza aj hliadka policajného zboru a záchranná služba.

"Na OS KR HaZZ bola ohlásená dopravná nehoda kamióna s osobným motorovým vozidlom s únikom prevádzkových kvapalín, so zranením osoby. Osoba bola príslušníkmi HaZZ vyslobodená z vozidla a odovzdaná do opatery posádke ZZS," uviedol Tomaľa a dodal, že cesta I./16 je momentálne uzatvorená v oboch smeroch.

AKTUALIZOVANÉ 21. marca o 13:39: Ako pre portál Rimava.sk uviedla krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, vodič osobného auta prevoz vrtuľníkom do nemocnice neprežil.

"Polícia v Rimavskej Sobote začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a prečin ublíženia na zdraví. 20. marca krátko po 12-tej hodine vodič osobného vozidla Volkswagen Bora na ceste smerom z Tornale medzi obcami Figa a Bátka prešiel v zákrute z doposiaľ nezistených príčin do protiesmeru. Ľavou časťou vozidla zachytil ľavú prednú časť oproti prichádzajúceho kamióna, ktorý viedol 44-ročný vodič z Maďarska. Následkom nárazu vozidiel odhodilo osobné auto mimo vozovku a nákladné auto malo poškodené ľavé koleso, čo spôsobilo, že kamión prešiel do protismeru a ostal prekrížený cez cestu," informovala Faltániová.

67-ročný spolujazdec sediaci na zadnom sedadle osobného auta bol prevezený do rožňavskej nemocnice a pri nehode utrpel ťažké zranenia. Vodič auta, 69-ročný muž z okresu Sobrance, bol z miesta transportovaný vrtuľníkom do Banskej Bystrice, no počas transportu, aj po opakovanej resuscitácii, zomrel.

"Škoda na vozidlách je odhadovaná na 12-tisíc eur a u vodiča kamiónu alkohol zistený nebol. U nebohého bude skúmaný pri pitve odberom krvi. Následkom nehody bola cesta uzatvorená od 12:20 do 14:50," dodala policajná hovorkyňa. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross