No active "ca-sidebar-197687" sidebar

BÁTKA: Motorkár predbiehal na mieste, kde nemal. Skončil s ťažkými zraneniami

2. októbra 2018 |  | | |

Nerešpektovanie dopravného značenia „Zákaz predbiehania“ si vybralo svoju daň. Tú zaplatil 62-ročný motorkár z Maďarska na ceste medzi obcami Bátka a Figa, ktorý pri predbiehaní narazil do prichádzajúceho auta v protismere, zišiel do priekopy. So svojím nebezpečným manévrom vyviazol „len“ s ťažkými zraneniami. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

„Podľa doterajšieho objasňovania, k dopravnej nehode došlo tak, že 62-ročný vodič motocykla jazdil po ceste I/66 od obce Bátka v smere na Figu, kde na suchej, zjazdnej vozovke v mierne pravotočivej zákrute v stúpaní cesty začal predchádzať pred ním jazdiace vozidlo. Predchádzať začal na mieste, kde je dopravným značením riadne vyznačený Zákaz predchádzania,“ priblížila hovorkyňa.

Podľa jej slov motocyklista následne narazil do ľavej bočnej časti vozidla prichádzajúceho v protismere od obce Figa. Ako ďalej uviedla, po náraze skončil motorkár mimo cestu, v pravej priekope. „Motocyklista utrpel pri nehode ťažké zranenia,“ ozrejmila a dodala, že požitie alkoholu u vodičov zistené nebolo.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: KR PZ Banská Bystrica


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross