No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Vodička sa po predbiehaní čelne zrazila s kamiónom

24. apríla 2015 | |  | | |

tragicka-nehoda-batkaDopravná nehoda, ktorá sa stala medzi obcami Bátka a Bakta vo štvrtok popoludní si vyžiadala ďalší ľudský život v Rimavskosobotskom okrese. Čelnú zrážku s kamiónom neprežila 55-ročná vodička osobného auta Renault Megan. Vodič maďarského kamiónu značky DAF sa nezranil. Ako Rimava.sk ďalej informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, vodička po prejdení miernej pravotočivej zákruty na rovnom úseku, neprispôsobila svoje správanie schopnostiam a okolnostiam, ktoré možno predvídať a s vozidlom prešla do protismeru.

„Takémuto nešťastiu by sa v mnohých prípadoch dalo predísť opatrnou a zodpovednou jazdou vodičov. Žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali ohľaduplne a zodpovedne, a dodržiavali pravidlá cestnej premávky,“ zdôraznila hovorkyňa polície.
Podľa jej slov sa kamión po náraze prevrátil na pravý bok a ostal stáť krížom cez cestu prednou časťou v ľavej priekope, vozidlo Renault odhodilo do pravej priekopy v smere jeho jazdy.

Ako ďalej uviedla, vodička utrpela zranenie, ktorým na mieste nehody podľahla. „Požitie alkoholu bude zisťované pri pitve. Vodič kamióna sa pri nehode nezranil, alkohol u neho zistený nebol,“ dodala hovorkyňa. Škoda na vozidlách je odhadnutá na 43 tis eur.

Cesta bola sprejazdená krátko po 4.00 hod. ráno.
„Takémuto nešťastiu by sa v mnohých prípadoch dalo predísť opatrnou a zodpovednou jazdou vodičov. Žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa na cestách správali ohľaduplne a zodpovedne, a dodržiavali pravidlá cestnej premávky,“ zdôraznila hovorkyňa polície.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
DOPLNENÉ: Tragická dopravná nehoda pri Bátke, zrazilo sa osobné auto s kamiónom


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross