No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bez vodičáka, so zákazom a na motocykli s iným evidenčným číslom: Lučenčan už spoznal svoj trest za túto jazdu

9. marca 2023 | |  | 
Foto ilustračné.

LUČENEC – "Nevodič", ktorý sa rozhodol voziť po Lučenci aj napriek tomu, že si za volant sadnúť nesmie ešte pár mesiacov, spoznal svoj trest.

„Polícia v Lučenci obvinila z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia 36-ročného muža z Lučenca. Dňa 1. 3. o 12.20 hodine aj napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského preukazu, viedol ako vodič motocykel s evidenčným číslom, ktoré bolo pridelené inému vozidlu,“ informovala Mária Faltániová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici.

Článok pokračuje pod reklamou


Na lučeneckom sídlisku Rúbanisku III bol zastavený a kontrolovaný policajnou hliadkou. Ako ďalej uviedla Faltániová, počas kontroly bol vyzvaný, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu, ktorá bola negatívna. „Avšak ku kontrole nepredložil vodičský preukaz a vykonanou lustráciou bolo zistené, že vozidlo viedol aj napriek tomu, že mu bol v minulosti uložený trest zákazu činnosti vedenia motorových vozidiel až do júla 2023,“ doplnila hovorkyňa.

Tento „nevodič“ sa už stihol postaviť aj pred sudcu, ktorý mu vymeral trest. Uznal ho vinným zo spáchania prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Ako sa uvádza vo zverejnenom trestnom rozkaze, sudca mu určil trest odňatia slobody v trvaní dvoch mesiacov, ktorý mu podmienečne odložil. Určil mu skúšobnú dobu v trvaní dvanásť mesiacov. Tiež mu udelil trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá všetkého druhu v trvaní dvanásť mesiacov.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross