No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Bezdomovec útočil sekerou, napadol vlastnú matku

ilustračné fotoUlicu zrejme vymení za väzenskú celu, stráviť v nej môže až dvanásť rokov. Takýto trest hrozí 36-ročnému bezdomovcovi Róbertovi, ktorý vo štvrtok napadol svoju mamu sekerou, dobil aj 54-ročného muža.

Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, incident sa odohral v areáli  bývalej firmy na výrobu kartónov  na Športovej ulici v Lučenci. Róbert v domčeku vrátnice napadol svoju 58-ročnú matku. „Kopal ju do celého tela a bil ju opakom sekery, pričom jej spôsobil zranenia lebky, krvácanie do mozgu, tržné rany na hlave a kolene,“ uviedla policajná hovorkyňa a dodala, že podľa predbežnej lekárskej správy sa žena bude liečiť šesť až osem týždňov.

Róbert však vyčíňal ďalej. „Po tom ako napadol svoju matku, vybehol na dvor firmy za 54-ročným Ladislavom z Lučenca. Odzadu ho fyzicky napadol tak, že ho kovovým poriskom sekery najmenej trikrát udrel do chrbta v oblasti drieku,“ priblížila Faltániová a dodala, že muž utrpel pohmoždenie chrbta s dobou liečenia 10 dní.

Násilníka v sobotu zadržala polícia ako podozrivého, skončil v policajnej cele. Obvinený je zo zločinu ublíženia na zdraví, za ktorý hrozí päť až dvanásťročný pobyt za mrežami.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross