No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Bezohľadná jazda Rimavskosoboťana netrvala dlho. Vodiča dnes obvinili

roznavska-policiaBezohľadná jazda päťdesiatnika z Rimavskej Soboty na aute Jeep Cherokee, pri ktorej bolo rozbité aj jedno policajné auto, netrvala dlho. Muž po niekoľkých varovných výstreloch polície skončil v putách. Vo večerných hodinách u vodiča polícia prehľadávala garáž na Rožňavskej ulici. Informáciu pre Rimava.sk potvrdila banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková. Ako ďalej spomenula, k prehliadke garáže sa zatiaľ vyjadrovať nebudú.
Podľa našich informácií vodič po meste jazdil bezohľadne a nedal prednosť vodičom. Rýchlou jazdou unikal policajtom Pohotovostnej motorizovanej jednotky aj policajtom z obvodného oddelenia. Muž sa mal podľa polície a oznamovateľa na tiesňovú linku 112 v mieste svojho bydliska správať agresívne.

„Informáciu o spomínanom vodičovi dostali ihneď do pozornosti tamojšie policajné hliadky. Vozidlo bolo spozorované na Rožňavskej ulici v Rimavskej Sobote, kde sa hliadka Pohotovostnej motorizovanej jednotky snažila vodiča zastaviť,” priblížila Kováčiková a dodala, že 54-ročný vodič nerešpektoval výzvy polície, aj napriek výzvam na zastavenie jazdil bezohľadne a naďalej pokračoval v rýchlej jazde. Muž je držiteľom zbrojného preukazu „B“ a niekoľkých zbraní. U vodiča bola vykonaná dychová skúška na alkohol, pri ktorej prítomnosť alkoholu v dychu zistená podľa Kováčikovej nebola. „Muž je v súčasnosti zadržaný, ako podozrivý zo spáchania zločinu útoku na verejného činiteľa. V tomto prípade naďalej prebiehajú potrebné procesné úkony a z toho dôvodu akékoľvek bližšie informácie bude možné poskytnúť až neskôr,” uzavrela.

Doplnené 14:35 hod. 
Podľa banskobystrickej policajnej hodorkyne 54-ročného Ladislava V. z Rimavskej Soboty dnes obvinili z útoku na verejného činiteľa. Okrem garáže polícia vykonala aj domovú prehliadku v paneláku na Rožňavskej ulici. „Bližšie informácie k prehliadkam zatiaľ poskytovať nebudeme," dodala Kováčiková.

 

 

Zdroj: Rimava.sk, Foto: Polícia, Silvia Béresová


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross