No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Čelné zrážky pri Tornali a Maštinci. Motorkár neprežil

tragicka-nehoda-mastinecNa obchvate R2 pri Tornali a neďaleko Poltára došlo v priebehu 12-tich hodín k dvom vážnym dopravným nehodám. Pre motorkára sa stala ranná čelná zrážka pri Maštinci neďaleko Poltára osudnou. Vodič osobného auta Citroën z Bakty, ktorý havaroval ešte večer pri Tornali, bol vo vážnom stave prevezený do nemocnice.

Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej pri rannej nehode tragicky zahynul 31-ročný motorkár Robert z Kokavy nad Rimavicou. „Pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, v zákrute prešiel do protismeru a čelne sa zrazil s vozidlom Renault Megane,“ povedala Faltániová. Motorkár na Cagive utrpel poranenia krčnej chrbtice, ktoré boli nezlučiteľné so životom. Starší manželský pár z osobného auta sa nezranil, vodič nenafúkal. U motorkára bude alkohol podľa Faltániovej zisťovaný pri pitve.

S ťažkými zraneniami skončil v nemocnici vodič Citroënu, 31-ročný Jozef z Bakty. Na obchvate R2 pri Tornali do neho čelne narazil 50-ročný vodič kamiónu z Trebišova. „Na vozidle MAN s návesom z doposiaľ nezistených príčin prešiel do protismeru,“ uviedla Faltániová. U 31-ročného Jozefa bude na zistenie alkoholu odobratá krv, u kamionistu alkohol polícia nezistila. „Utrpel len ľahké zranenia s dobou liečenia do 14 dní,“ doplnila Faltániová. Škoda na vozidlách bola odhadnutá na viac ako 40 tis. eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross