No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Ďalší podvod, kde obeťou bol dôchodca. Škoda je v tisíckach eur

10. februára 2017 |  | | | |

perex-podvodyPodvody na senioroch stále pretrvávajú. Obeťou neznámych páchateľov sa tento týždeň stal 79-ročný Štefan z obce Hajnáčka v okrese Rimavská Sobota. Doposiaľ dvaja neznámi páchatelia mu z jeho z domu ukradli viac ako 6400 eur. Polícia už začala v tejto veci trestné stíhanie zo zločinu krádeže. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Tento skutok sa stal vo štvrtok, 9. februára, dopoludnia, kedy v Hajnáčke na ulici pred rodinným domom oslovili neznámi páchatelia seniora so zámienkou, že niečo priniesli pre jeho vnuka Dominika. „Na základe toho ich poškodený dobrovoľne vpustil do dvora a následne do svojho rodinného domu, kde jeden z páchateľov pod zámienkou rozmenenia bankovky v nominálnej hodnote 200 eur. Uviedol, že sumu 100 eur z rozmenenej bankovky chce nechať pre jeho vnuka, ktorému mali sprostredkovať zamestnanie v Rakúsku,“ priblížila Kováčiková a dodala, že dôchodca zo svojej peňaženky odovzdal jednému z páchateľov dve bankovky v hodnote 50 eur.

„Následne prešiel poškodený do spálne odkiaľ zo zásuvky vybral ďalšie dve 50-eurové bankovky, ktoré položil pred páchateľov, pričom jeden z nich od neho vypýtal pero a papier, aby tam napísal údaje v spojitosti so zamestnaním jeho vnuka,“ poznamenala hovorkyňa, podľa ktorej jeden z páchateľov využil nepozornosť poškodeného a vošiel do spálne, kde z otvorenej barovej skrinky ukradol finančnú hotovosť vo výške nie menej ako 6400 eur.

Po tom podľa Kováčikovej páchatelia z domu odišli. Svojim konaním spôsobili škodu vo výške odcudzenej finančnej hotovosti.

V tejto súvislosti ako aj opakujúcim sa podvodom na senioroch, polícia avizuje, aby dôchodcovia boli pri obdobných návštevách alebo telefonátoch maximálne obozretní. „Nikdy nedávajte cudzím osobám peniaze, svoje ťažko ušetrené úspory. Vždy si overte, či volal Váš príbuzný – obratom a bezodkladne mu zavolajte. Cudzie osoby nikdy nevpúšťajte do svojho príbytku. Pokiaľ sa Vám osoba predstaví ako policajt, overte si túto skutočnosť na bezplatnom telefónnom čísle Polície – 158. Na uvedené číslo volajte aj v prípade, že máte podozrenie, že by mohlo ísť o podvod a neviete sa skontaktovať s príbuznými,“ upozorňuje Kováčiková.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross