No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Ďalšie sneženie, ďalšia tragická nehoda medzi Lučencom a Fiľakovom

perex-nehodaTýždeň na cestách pokračuje tragickými udalosťami. Dnes dopoludnia, 1. februára, došlo k smrteľnej dopravnej nehode na ceste 1/71 pri obci Fiľakovské Kľačany. Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, aktuálne polícia v Lučenci dokumentuje smrteľnú dopravnú nehodu, pri ktorej sa zrazili dva kamióny a osobné motorové vozidlo. „Cesta je neprejazdná, obchádzková trasa je po ceste III. triedy cez obce Prša, Buzitka a Veľké Dravce. Premávka je riadená políciou,“ doplnila Faltániová.

Správu budeme aktualizovať.

Doplnené o 10:20 hod.

Pri nehode kamiónu z Maďarska a Slovenska prišla o život žena z osobného auta Peugeot s Lučeneckou poznávacou značkou. Podľa našich informácií bolo v osobnom aute viac osôb. K nehode malo dôjsť podľa prvotných informácií tak, že vodič kamiónu z Maďarska smerujúci z Fiľakova do Lučenca dostal šmyk a návesom zachytil ďalší kamión a auto.

Doplnené o 11:10 hod.
Polícia v Banskobystrickom kraji, vzhľadom na husté sneženie, upozorňuje vodičov na nepriaznivú situáciu na cestách, na zvýšenú opatrnosť a pozornosť pri jazde motorovými vozidlami. Aj keď sú cesty priebežne upravované, odporúčame vodičom motorových vozidiel zvážiť jazdu do doby zlepšenia podmienok zjazdnosti ciest.

Doplnené o 11:20 hod. 
V dôsledku veľmi nepriaznivých poveternostných podmienok v Banskobystrickom kraji, budú uzatvorené do odvolania aj hraničné prechody s Maďarskom (Slovenské Ďarmoty v okrese Veľký Krtíš, Šiatorská Bukovinka v okrese Lučenec a Kráľ v okrese Rimavská Sobota) pre nákladnú dopravu s dôvodu predchádzajúceho uzatvorenia horských prechodov Šturec a Donovaly pre nákladné motorové vozidlá nad 10 metrov.

Doplnené o 11:32 hod. 
Posádky Rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) previezli z miesta nehody do nemocnice v Lučenci päť zranených. Podľa polície minimálne dvaja utrpeli ťažké zranenia.

Doplnené o 15:30 hod.
Na mieste nehody zasahovali 3 posádky spoločnosti Falck: RZP Fiľakovo, RZP Lučenec a RLP Lučenec. Rimava.sk o tom informoval hovorca Falck Vladimír Vanko. „Jeden člen posádky osobného vozidla podľahol zraneniam priamo na mieste, ďalší piati utrpeli rôzne povrchové poranenia a zlomeniny dolných aj horných končatín. Záchranári ich po ošetrení a v stabilizovanom stave previezli do nemocnice v Rimavskej Sobote a do Lučenca. Vodiči nákladných áut zranenia neutrpeli,“ uviedol a dodal, že v osobnom aute bolo 6 ľudí, jedna žena podľahla zraneniam, všetci boli v stabilizovanom stave prevezení do nemocnice v Lučenci.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross