No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ: Daždivé počasie si vyžiadalo aj obete. Tri ženy stiahol silný prúd rieky. Dve stále hľadajú

Aktualizované 14. novembra o 12:00 hod.

Pátranie po ďalších dvoch ženách pokračuje od skorého rána


Dnes, od skorých ranných hodín, pokračuje pátracia akcia a polícia, ako aj všetky pátracie zložky intenzívne pracujú na tom, aby sa čo najskôr našli aj ďalšie dve ženy, ktoré mala rieka strhnúť. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej zatiaľ bližšie informácie k osobám poskytovať nebudú. "Informácie o tom, že ďalšie dve ženy sú mŕtve zatiaľ potvrdiť nemôžeme, nakoľko zatiaľ neboli vypátrané!" doplnila polícia s tým, že od včera včera sa podarilo zatiaľ vytiahnuť len telo jednej nezvestnej ženy.

https://www.facebook.com/KRPZBB/videos/497284797539817/

13. novembra

Daždivé počasie si vyžiadalo aj obete. Tri ženy stiahol silný prúd rieky

Silný prúd rozvodnenej rieky Muránka v Revúcej stiahol v stredu, 13. novembra, tri ženy. Vybrežená rieka a voda vytápala miestny útulok pre psov už v priebehu dňa, ženy ich mali ísť zachraňovať. Voda siahala po pás keď ich mal stiahnúť silný prúd. Podľa policajných informácií našli večer v rieke jedno bezvládne telo, ďalšie neskôr spozoroval hasič, no vytiahnuť sa ho nepodarilo. Po tretej žene, ktorá ohlasovala nešťastie, pátrajú. Údajne ju mala voda stiahnuť tiež.

Záchranná akcia prebiehala večer popri rieke na viacerých miestach. V Revúcej zasahujú aj potápači z OR HaZZ Rimavská Sobota. "V rieke bolo nájdené bezvládne telo ženy, ktorej totožnosť zatiaľ nepoznáme, po ďalších sa stále pátra. Na mieste pracujú policajti, ako aj ďalšie záchranné zložky," informuje polícia vo svojom stanovisku.V priebehu dňa sa voda už skoro ráno vyliala do ulíc mesta Hnúšťa či Tisovec. Medzi Tisovcom a Muráňom neskôr popoludní došlo k zosuvu svahu pod cestou a premávka je v tomto úseku uzavretá. V pohotovosti sú na základe výzvy operačného strediska v Banskej Bystrici aj niektoré jednotky dobrovoľných hasičov. Rieka Rimava, ktorá prechádza aj Rimavskou Sobotou, začala popoludní klesať.

Správa bude doplnená.

AKTUALIZOVANÉ: Po niekoľkodňových dažďoch zaplavilo časť Hnúšte a Tisovca. Vodu odčerpávali zo základnej školy

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Polícia, Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross