No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dlhoprstí sa zamerali na peňaženky aj doklady

ilustračné fotoKrádež peňaženky z reštaurácie, dokladov a peňazí v rodinnom dome ale aj neoprávnený odber elektriny vyšetruje polícia po minulom týždni v okrese Rimavská Sobota. Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková, zlodej si zo šatne zamestnancov v reštaurácii na Svätoplukovej ulici v Rimavskej Sobote odniesol dámsku čiernu peňaženku. Okrem finančnej hotovosti v nej boli aj osobné doklady a preukaz poistenca zdravotnej poisťovne. „Majiteľke spôsobil škodu vo výške 400 eur, ako aj škodu spojenú so správnymi poplatkami za vybavenie nového dokladu,“ uviedla Vašková a dodala, že polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže, ku ktorej došlo 22. apríla.

Dokladové púzdro spolu s finančnou hotovosťou vo výške 200 eur zmizlo aj v jednom z rodinných domov na Družstevnej ulici v obci Rimavská Píla. „V púzdre sa nachádzali rôzne osobné doklady, vernostné zákaznícke karty či preukaz ZŤP,“ doplnila Vašková. Okrem prečinu krádeže polícia začala aj trestné stíhanie pre prečin porušovania domovej slobody.

Škoda nie menej ako 260 eur vznikla pri nelegálnom odbere elektriny v jednom z rodinných domov v Konrádovciach. Podľa Vaškovej sa krádeže dopustil neznámy páchateľ, ktorý ju odoberal bez určeného meradla a bez zmluvy na dodávku. „Z hlavného vedenia napojil odbočku jednofázového prúdu bez elektrického merača a odoberal nemeranú elektrinu,“ dodala Vašková, podľa ktorej škoda vznikla pre spoločnosť so sídlom v Žiline.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross