No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dôchodkyňa nevybrala zákrutu pri Kurinci, motorkári z Maďarska spadli na rovnej ceste

nehoda-kurinecV rimavskosobotskej nemocnici skončili v uplynulých dňoch viacerí účastníci dopravných nehôd. S vážnymi zraneniami do nej previezli motorkára z Maďarska, ktorý so spolujazdkyňou spadol v rovnom úseku cesty. Včera popoludní tam previezli na ošetrenie aj 72-ročnú dôchodkyňu, ktorá pri Kurinci nevybrala zákrutu a narazila do značky. Údajne si pomýlila pedále a s prevráteným autom skončila v jarku, pri cykloceste. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Andrey Petrovičovej ide o škodovú udalosť.
Vážne zranenia utrpel motorkár z Maďarska, ktorý sa so spolujazdkyňou prevrátili na rovnej ceste medzi Hodejovom a Jesenským. „Došlo k technickej závade na zadnej pneumatike motocykla Piaggio vespa, následkom čoho sa stal motocykel neovládateľný. Prevrátil sa na ľavý bok, šmýkal sa po ceste a ostal stáť pri pravom okraji cesty v smere jazdy,“ priblížila podľa doposiaľ vykonaného objasňovania udalosť Petrovičová. Ako doplnila, 42-ročný Zsolt utrpel zranenia s dobou liečenia nad 42 dní, jeho spolujazdkyňa zranenia s dobou liečenia do 10 dní. Prevezená však bola leteckou záchrannou službou do nemocnice na traumatológiu. „Dychová skúška bola u vodiča negatívna,“ dodala Petrovičová.

Pri ďalšej nehode neďaleko Bottova utrpel vážne zranenia aj 79-ročný vodič z Bottova a 4-ročný chlapec, ktorý sedel v druhom aute. Z miesta nehody ho záchranári odviezli vrtuľníkom. Jeho dvojročnej sestre už však pomôcť nevedeli, zomrela pri zrážke. Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne k nehode došlo tak, že 79-ročný vodič z Bottova smeroval po hlavnej ceste v smere od Pavloviec na Rimavskú Seč, kde pri odbočovaní vľavo nedal prednosť oproti prichádzajúcemu vozidlu BMW, ktoré viedol 24-ročný muž z Pavloviec. Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal v prípade trestné stíhanie pre prečin usmrtenie a k objasneniu nehody bude pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross