No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dôchodkyňu z Tisovca zachytil vlak, utrpela ľahké zranenia

ilustračné fotoŠtyri prípady zrážky vlaku s civilnou osobou zaznamenali v uplynulom kalendárnom týždni Železnice Slovenskej republiky (ŽSR), jedna z nich sa stala na trati  Hnúšťa – Tisovec, informovali ŽSR. Išlo pritom o jediný prípad, ktorý neskončil tragicky, 83-ročná žena neutrpela vážnejšie zranenia. Doprava bola prerušená na viac ako dve hodiny.

Ako pre Rimava.sk potvrdila Daniela Detersová z odboru komunikácie ŽSR, k udalosti došlo v utorok, 3. marca, ráno o 5.40 hod. „Osobný vlak zrazil a zranil civilnú osobu, pohybujúcu sa v priechodnom priereze traťovej koľaje,“ informovala a spomenula, že ženu s poranením hlavy a rúk previezli privolaní záchranári do nemocnice. Vlaky tu nepremávali približne do ôsmej.

Prípadom sa zaoberajú aj muži zákona. Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, železničná polícia v Lučenci začala trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví z nedbanlivosti. Podľa jej slov sa prípad stal v úseku Tisovec závody – Tisovec. U rušňovodiča ani u vlakvedúceho alkohol nezistili. Udalosť opísali tak, že videli kráčať ženu, vlak trúbil a bolo použité aj rýchločinné brzdenie. Ako hovorkyňa priblížila, 83-ročná žena z Tisovca spadla na zem, utrpela pritom ľahké zranenia. Prvú pomoc jej poskytol rušňovodič, dôchodkyňa bola pri vedomí.

Železnice SR  vyzývajú verejnosť k opatrnosti pri pohybe v blízkosti železničnej trate. „Vlak je obrovský kolos, ktorý môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti až kilometer a následky zrážky s ním bývajú fatálne,“ uviedla hovorkyňa ŽSR.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross