No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dôležité upozornenie pre vodičov vchádzajúcich do turbo-okružnej križovatky zo smeru Lučenec

RIMAVSKÁ SOBOTA – S novou turbo-okružnou križovatkou na Sobôtke sa objavilo aj nové svetelné značenie, ktoré má za úlohu zlepšiť plynulosť a bezpečnosť dopravy. Vodiči prichádzajúci zo smeru Lučenec by si mali dať obzvlášť pozor.

Naša redakcia dostala viacero otázok ohľadom fungovania svetelnej signalizácie pri vjazde do centra mesta.

Článok pokračuje pod reklamou


Pred vjazdom do križovatky sú umiestnené semafory, ktoré regulujú dopravu nielen smerom na Košickú cestu, ale aj do centra mesta. Aj keď sa môže zdať, že cesta do centra je voľná a semafór by sa dal obísť a čakanie si skrátiť, svetelná signalizácia platí pre oba smerové jazdné pruhy, aj pre pokračovanie na Košickú cestu, aj pre vjazd do centra mesta," upozorňuje dopravný inšpektor Peter Lajgút.

Vodiči by mali dodržiavať svetelnú signalizáciu bez výnimky, aby sa predišlo možným nehodám a zbytočným komplikáciám na ceste.: Aj keď sa môže zdať, že prejazd je voľný, svetlá sú nastavené tak, aby zabezpečili bezpečný a plynulý priechod cez križovatku pre všetkých účastníkov cestnej premávky."

Dopravné úrady aj naďalej monitorujú situáciu a sú pripravené robiť ďalšie úpravy signalizácie, ak by sa ukázalo, že je to potrebné. Vodiči by mali byť vždy ostražití a pripravení dodržiavať dopravné predpisy, najmä v nových a prepracovaných dopravných usporiadaniach ako je toto.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross