No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dopravná nehodovosť vzrástla, polícia chystá osobitné kontroly

policiaDopravná nehodovosť v rámci Banskobystrického kraja v uplynulom mesiaci vzrástla. Polícia zaevidovala jedenásť dopravných nehôd, čo je v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom nárast o sedem dopravných nehôd. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.

Pri dopravných nehodách došlo podľa jej slov k jednému smrteľnému zraneniu, k jednému ťažkému a k desiatim ľahkým zraneniam. „K smrteľnej dopravnej nehode došlo 16. apríla na ceste II/591, o život prišiel motocyklista,“ poznamenala. Rovnako smutný koniec mala aj dopravná nehoda na križovatke pri obci Rapovce, okres Lučenec, ku ktorej došlo koncom minulého týždňa.

Požitie alkoholických nápojov u vinníkov nehôd za mesiac apríla nebolo podľa Petrovičovej zistené ani v jednom prípade. Ako ďalej uviedla, celková škoda pri dopravných nehodách bola odhadnutá na viac ako 47 tisíc eur.

„Všetky dopravné nehody zavinili vodiči motorových vozidiel. Najnehodovejším dňom bol utorok a najväčší výskyt dopravných nehôd bol zaznamenaný v čase medzi ôsmou hodinou ráno až 16-tou hodinou,“ priblížila Petrovičová, podľa ktorej príčinami dopravných nehôd bolo porušenie základných povinností vodiča (6), nesprávny spôsob jazdy (2), nedanie prednosti v jazde (2) a neprispôsobenie rýchlosti jazdy (1).

Polícia chystá kontroly aj v južných okresoch kraja

Kvôli zhoršenej situácii na cestách budú podľa hovorkyne príslušníci dopravnej polície vo zvýšenej miere dohliadať na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky všetkými jej účastníkmi, nevyhnú sa im ani okresy Rimavská Sobota, Lučenec, Revúca či Veľký Krtíš. Ako ďalej avizovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, polícia skontroluje v utorok, 10. mája, vodičov v okrese Revúca. O deň neskôr v stredu, 11. mája, sa osobitné kontroly presunú do okresov Rimavská Sobota a Lučenec, a v nedeľu, 15. mája, policajti skontrolujú vodičov v okrese Veľký Krtíš.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross