No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dráma v Lučenci. Len 17-ročné dievča bodlo muža do hrudníka a skončilo v policajnej cele

LUČENEC – V sobotu popoludní sme vás informovali o mužovi, ktorého s bodnou ranou do Banskej Bystrice prevážal v kritickom stave vrtuľník. Zranenie mu spôsobilo iba 17-ročné dievča.

"Posádka leteckých záchranárov si v Lučenci na ihrisku prevzala do svojej starostlivosti od pozemných záchranárov 32-ročného pacienta s bodným poranením v oblasti hrudníka. Po doplnení liečby bol mladý muž preložený na palubu a v umelom spánku, v kritickom stave, letecky prevezený do FN F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici," informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Air-Transport Europe Zuzana Hopjaková.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, vyšetrovateľ v Lučenci obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví 17-ročné dievča. "26. januára v popoludňajších hodinách na ulici Jána Chalúpku v Lučenci, na 1. poschodí zdevastovanej budovy bývalého súkromného gymnázia, najmenej jedenkrát bodlo 17-ročné dievča otváracím nožíkom do oblasti hrudníka 32-ročného muža. Predpokladaná doba liečenia a práceneschopnosti je viac ako 42 dní."

Tiež doplnila, že po vykonaní procesných úkonov bola obvinená umiestnená do policajnej cely a vyšetrovateľ spracoval podnet na jej vzatie do väzby.

Za takýto zločin jej hrozí trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov, ktorý sa v prípade mladistvých kráti o polovicu.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross