No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dvakrát súdne trestaný mladík okrádal seniorov o peniaze, na krku má obvinenie

2. apríla 2017 |  | | |

perex-peniazeMladík si finančne prilepšoval okrádaním seniorov o peniaze. Za tento skutok má na krku obvinenie z prečinu podvodu. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Ako ozrejmila, ide o 24-ročného Tomáša z Lučenca, ktorý vo februári 2016 okradol 77-ročnú dôchodkyňu z Hriňovej o 4 tisíc eur.

Podľa hovorkyne Tomáš vtedy zatelefonoval na pevnú linku poškodenej. „Nakoľko si poškodená myslela, že ako obvykle volá jej syn, oslovila ho: „Ahoj Andrej!“ a obvinený jej odpovedal: „Ahoj mami!“, teda predstavil sa ako jej syn Andrej, ktorý pracuje v zahraničí. Vysvetlil jej, že má zachrípnutý hlas, lebo je chorý a berie antibiotiká. Následne jej povedal, že o dva dni príde na Slovensko a potrebuje od nej pomoc vo forme poskytnutia finančných prostriedkov, nakoľko ide kupovať dom v Banskej Štiavnici, čo mu poškodená uverila. Peniaze potrebuje ihneď odovzdať ako zálohu predávajúcemu, nakoľko odchádza do Nemecka a preto sa jej opýtal, koľko peňazí mu môže dať, teda koľko má doma,“ priblížila Faltániová a dodala, že poškodená mu vied dať 2 tisíc eur, pre ktoré príde predávajúci, ktorý sa volá Peter.

Keď poškodená vyšla pred panelák oslovil ju obvinený Tomáš, ktorý sa predstavil ako Peter na základe čoho mu poškodená odovzdala peniaze a odišla domov. Ako ďalej hovorkyňa uviedla, obvinený ju opätovne telefonicky kontaktoval, akože je jej syn a spýtal sa či nemá doma ešte ďalšiu hotovosť, že potrebuje odovzdať predávajúcemu vyššiu zálohu. Podľa Faltániovej mu poškodená dá teda všetko a že má doma ešte ďalších 2 tis. eur, ktoré následne odovzdala pred panelákom obvinenému. „Keď sa vrátila domov, zatelefonoval jej tretí krát a povedal jej, že mal na mysli aby odovzdala predávajúcemu ešte 4 tis. eur a nie 2 tis. eur. Poškodená mu povedala, že už nemá ďalšie peniaze, na čo jej zložil telefón,“ spomenula hovorkyňa. Ako zároveň dodala, na druhý deň poškodená telefonicky kontaktovala svojho syna, pretože chcela vedieť ako dopadol s nehnuteľnosťou, za ktorú jej včera telefonoval, na čo jej povedal, že o ničom nevie.

„Vtedy si poškodená uvedomila, že bola podvedená. Obvinený svojím konaním uviedol poškodenú do omylu a spôsobil jej škodu v celkovej výške 4 tis. eur. Obvinený bol v minulosti už dvakrát súdne trestaný a tohto skutku sa dopustil v podmienke za krádež,“ avizuje Faltániová, podľa ktorej je Tomáš v súčasnosti vo výkone trestu za lúpež, ktorú taktiež spáchal na chránenej osobe. Za tento skutok môže byť v prípade dokázania viny potrestaný odňatím slobody na 1 až 5 rokov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross