No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dve dopravné nehody ihneď po sebe. Jeden vodič nafúkal, druhý pred príchodom policajtov ušiel

Zdroj: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

MOKRÁ LÚKA – Poriadne rušný štvrtkový večer (24. augusta) majú za sebou policajti z Revúcej. Vodič pod vplyvom alkoholu zapríčinil dopravnú nehodu a o chvíľu nato spôsobil nepozorný vodič druhú. Z miesta nehody ušiel.

Revúcki policajti boli privolaní k dopravnej nehode, ku ktorej došlo vo štvrtok (24. augusta) večer na ceste medzi Mokrou Lúkou a Revúckou Lehotou. Ako informovala polícia na svojom Facebooku, vodič na vozidle Volkswagen Tiguan nedal prednosť vozidlu Fiat a došlo k zrážke.

"Policajti podrobili vodičov dychovej skúške, pričom u vodiča Tiguanu bola táto pozitívna – s výsledkom 0,22 mg/l. Pri nehode sa ľahko zranili obaja vodiči a škoda na vozidlách bola vyčíslená na viac ako 15000 eur," znelo v oficiánom stanovisku polície.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ale uviedli účastníci nehody, ešte pred príchodom polície sa v smere od Mokrej Lúky približovalo vozidlo Chevrolet, ktorého vodič nesledoval situáciu v cestnej premávke a vrazil do už havarovaného Fiatu stojaceho na ceste. Následkom nárazu odhodilo obe vozidlá mimo vozovku.

"Vodičovi Fiatu sa len tesne pred druhým nárazom podarilo opustiť havarované vozidlo, pretože mal poškodené bočné dvere a nedokázal ich hneď otvoriť. Podarilo sa mu to v poslednej chvíli, čím si pravdepodobne zachránil život, pretože po náraze Chevroletu jeho vozidlo skončilo zdemolované mimo cesty. Vodič Chevroletu na mieste nehody nezotrval a pod rúškom tmy z miesta pred príchodom polície ušiel. Pri tejto druhej nehode k zraneniam nedošlo, škoda na vozidle Chevrolet bola predbežne vyčíslená na 14000 eur," uviedla polícia vo vyhlásení.

Policajti tak riešia dve dopravné nehody, no zároveň zisťujú, kto bol vodičom Chevroletu, keďže majiteľ auta ho zveril inej osobe.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross