No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Dvoch mladých ľudí zrazil muž z Panických Draviec na priechode

V stredu večer po pol ôsmej sa stala na ulici T.G. Masaryka v Lučenci dopravná nehoda priamo na priechode pre chodcov. Prechádzali ním chlapec s dievčaťom a od kostola smerom na Halič išlo osobné auto, ktoré viedol muž z Panických Draviec. „Podľa doterajších zistení 60-ročný vodič osobného motorového vozidla Opel Corza sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a nesledoval situáciu v cestnej premávke a na riadne vyznačenom priechode pre chodcov došlo k zrážke dvoch chodcov,“ priblížila pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

 

Vodič na Corze zachytil a zrazil osoby priamo na priechode a zostal stáť niekoľko metrov za ním. Na miesto prišli okamžite hasiči a privolané boli aj dve sanitky. Dievča ošetrovali ako prvé v sanitke a mladíka najskôr na lavičke pri ceste. Mali viacero poranení na hlave, rukách aj nohách.

 

„Ja som nič nevidel, lebo svietilo také silné slnko. Ani som nevidel, žeby niekto šiel po priechode. Nešiel som rýchlejšie ako 40,“ povedal vodič, ktorého dychová skúška na alkohol dopadla s výsledkom 0,00 promile alkoholu v krvi čo potvrdila aj policajná hovorkyňa. Zrazení chodci utrpeli podľa predbežného vyjadrenia lekárov zranenia s dobou liečby a práceneschopnosti štyri týždne.

 

Nehoda je v štádiu vyšetrovania a v prípade bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu ublíženia na zdraví. Obidvoch mladých ľudí odviezli sanitkami do nemocnice v Lučenci. „Vodičovi bol na mieste zadržaný vodičský preukaz,“ dodala Kováčiková.

 

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross