No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Exmajiteľa hnúšťanskej nemocnice Petra M. vzali do väzby, je obvinený z úverového podvodu

väzba Petra M. na OS RSRimavskosobotského podnikateľa Petra M., ktorý v minulosti figuroval aj ako majiteľ hnúšťanskej nemocnice, vzal včera sudca okresného súdu do väzby. Obvinený je z obzvlášť závažného zločinu úverového podvodu, podľa polície sa mal obohatiť o 1,4 milióna eur.

Ako Rimava.sk ďalej informoval hovorca policajného Prezídia Michal Slivka, 53-ročný Peter M. v mene obchodnej spoločnosti požiadal o úver na financovanie rekonštrukcie stavby, ktorá nikdy neprebehla, no peniaze na ňu získal. Podľa jeho slov obvinený vystupujúci v mene obchodnej spoločnosti so sídlom v Kráľovskom Chlmci požiadal ešte začiatkom júna 2010 banku o úver na rekonštrukciu zdravotníckeho zariadenia v Čiernej nad Tisou. "Následne v októbri 2010 uzavrel s bankou zmluvu o jeho poskytnutí na stavebné práce. Aby úver získal, predložil fiktívne doklady potvrdzujúce jeho bezúhonnosť a bonitu," informoval hovorca Prezídia a dodal, že Peter M. mal tiež zabezpečiť vystavenie dodávateľsko-odberateľských faktúr na predstierané plnenia a dodávku prác, ktoré sa nikdy neuskutočnili. "Banka mu tak postupne uvoľnila takmer celú požadovanú čiastku, ktorú dodnes nevrátil," uviedol Slivka.

Ako ďalej informoval, policajti obvineného zadržali v pondelok, 19. augusta, skrýval sa v rodinnom dome. "Keďže odmietol s políciou spolupracovať a pokúsil sa o útek, bolo nevyhnutné do obydlia vniknúť násilím. Obvinený bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia," uviedol.

Sudca okresného súdu obvineného vypočul pre prípravné konanie a rozhodol o väzbe. Pre Rimava.sk to uviedol Ľuboš Murgaš z Krajského súdu Banská Bystrica. Ako ďalej informoval, dôvodom bola kolúzna a preventívna väzba (dôvodná obava, že obvinený bude pôsobiť na svedkov alebo mariť objasňovanie prípadu či pokračovať v trestnej činnosti, pozn. red.). "Proti uzneseniu súdu podal obhajca obvineného sťažnosť. Rozhodnutie nie je právoplatné," povedal pre Rimava.sk Murgaš.

väzba Petra M. na OS RS

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Majiteľ hnúšťanskej nemocnice chce prevádzkovať aj nemocnicu v Šahách


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross