No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Falošným policajtom hrozia vysoké tresty, úradovali nielen v obci Teplý Vrch

Falošných policajtov, ktorí v januári 2018 vtrhli do jedného z rodinných domov v obci Teplý Vrch, chytila polícia ešte v marci tohto roka. Skupina páchateľov však má na svedomí aj ďalšie vlámania v rámci Banskobystrického kraja. Štyrom obvineným hrozia vysoké tresty odňatia slobody, až do 15 rokov väzenia. Rimava.sk o tom informovala Mária Faltániová, banskobystrická policajná hovorkyňa.

Podľa jej slov vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici stíha obvineného 39-ročného Norberta Z. z Vrbovky v okrese Veľký Krtíš z obzvlášť závažného zločinu lúpeže a prečinu porušovania domovej slobody v spolupáchateľstve, z drogovej trestnej činnosti a zločinu a prečinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Ďalej je obvinený aj 54-ročný Ivana V. z Veľkého Krtíša z obzvlášť závažného zločinu lúpeže v spolupáchateľstve, 41-ročný Bohuš B. z Krupiny z obzvlášť závažného zločinu lúpeže a prečinu porušovania domovej slobody v spolupáchateľstve a 34-ročný Dušan M. zo Stožku v okrese Detva zo zločinu krádeže, prečinu porušovania domovej slobody spáchaného formou účastníctva.

Po spoločnej dohode 31. januára vo večerných hodinách v obci Teplý Vrch lúpežne prepadli majiteľov rodinného domu, kedy v neskorších večerných hodinách vnikli dnu so zámerom získať peniaze. „Z trezora si odniesli finančnú hotovosť vo výške viac ako 54-tisíc eur. Následne z domu vybehli von, nastúpili do motorového vozidla a z miesta činu ušli,“ ozrejmila hovorkyňa s tým, že toto ich konanie sledoval aj maloletý syn poškodenej, voči ktorému násilie nepoužili. Policajtom sa pri domovej prehliadke podarilo nájsť drogy a aj zbraň použitú pri lúpežnom prepadnutí, ktorú mal páchateľ v nelegálnej držbe.

Nebol im cudzí ani Zetor či Tatra 815

Bohuša B. a Ivana V. stíhajú podľa Faltániovej za zločin krádeže v spolupáchateľstve. V noci zo 16. na 17. novembra 2017 po vzájomnej dohode sa v Mládzove v okrese Poltár vlámali do areálu píly, kde ukradli uhlovú brúsku, 4 motorové píly, GOLA sadu a zaparkované neuzamknuté nákladné motorové vozidlo Tatra 815 s hydraulickou rukou. Majiteľom spôsobili škodu za viac ako 20-tisíc eur. Okrem toho úradovali v novembri 2017 aj v obci Hontianske Nemce, kde sa vlámali do garáže s dielňou. Ukradli obecný traktor Zetor 5245, motorovú pílu, 2 krovinorezy a vŕtačku. „Obci Hontianske Nemce tým spôsobili škodu viac ako 11 tis. eur,“ podotkla hovorkyňa.

Bohuša B., Ivana V. a Dušana M. stíhajú za zločin krádeže. V januári 2018 v obci Vígľaš, na Malinovského ulici po predchádzajúcom natipovaní objektu sa po vzájomnej dohode vlámali do prevádzky spoločnosti. Ukradli trezor, v ktorom sa nachádzala finančná hotovosť a 50 stravných lístkov. „Krádežou spôsobili škodu za viac ako 1830 eur. Policajtom sa podarilo trezor nájsť v Sebechlebskej priehrade a za spolupráce s hasičským a záchranným zborom za použitia potápačov a techniky tento vytiahnuť,“ priblížila.

Norberta Z. a Ivana V. stíha polícia za zločin lúpeže a prečin porušovania domovej slobody v spolupáchateľstve. V januári tohto roka okolo 3:45 hod.v obci Kalinovo sa Norbert neoprávnene dostal do dvora riadne oploteného rodinného dvojdomu a následne sa vlámal do domu, kde spal majiteľ domu, ktorého zobudil výkrikom „POLÍCIA, následne bol vyrušení ďalšou majiteľkou domu, na ktorú namieril zbraň. „Keď majiteľ povedal, že nemá peniaze, vzal mu mobilný telefón, preskočil plot a z miesta činu spoločne s komplicom ušiel. Majiteľom spôsobili škodu poškodením a krádežou mobilu za 30 eur,“ ozrejmila hovorkyňa.

Podľa jej slov sú traja z obvinených už za tieto skutky stíhaní vo väzbe a za závažné zločiny môžu byť potrestaní odňatím slobody na 10 až 15 rokov. Jeden z páchateľov je za skutky spáchané formou účastníctva stíhaný na slobode a hrozí mu trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: KR PZ Banská Bystrica


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross