No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Čelnú zrážku pri Zvolene neprežila žena z Radzoviec

2. februára 2023 | | |  | 
Foto: FB Polícia SR - Banskobystrický kraj

ZVOLEN/RADZOVCE - Štvrtkové ráno (2. 2.) sa v Banskobystrickom kraji začalo tragédiou. Na ceste I/16 pri závode Bučina vo Zvolene došlo k čelnej zrážke dvoch osobných áut, pričom náraz si okrem zranených vyžiadal aj jednu obeť.

Medzi účastníkmi nehody boli aj ľudia z okresu Lučenec.

Článok pokračuje pod reklamou.


"Podľa doterajších zistení k nehode došlo tak, že 20-ročný vodič z Vígľaša, ktorý viedol vozidlo Ford v smere od Zvolena na Detvu, prešiel pravdepodobne v dôsledku únavy plynule do protismeru, kde sa čelne zrazil s oproti idúcim osobným autom Opel, ktorého vodičom bol 58-ročný vodič z obce Radzovce," informovala polícia na sociálnej sieti.

Vo vozidle Opel s ním cestovali dvaja spolujazdci z rovnakej obce. Šesťdesiatštyriročná spolujazdkyňa, ktorá sedela na zadnom sedadle, nehodu neprežila. Ostatných troch účastníkov previezli do nemocnice s ťažkými zraneniami.

Podľa zistení televízie JOJ sa vodič Fordu skoro ráno vracal domov z nočnej služby. Za volantom ho mala premôcť únava a prebral sa až na trúbenie. Šofér druhého auta viezol susedov, starší manželský pár, na kontrolu do nemocnice.

"Na mieste nehody boli prítomní aj znalci z odboru cestnej dopravy, ako aj z odboru súdneho lekárstva. Alkohol u vodičov zistený nebol. V súvislosti s nehodou bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Nehoda je naďalej v štádiu vyšetrovania," dodáva polícia.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross