No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Obdivujete prácu policajta alebo hasiča? Aj vy môžete pomáhať a chrániť

RIMAVSKÁ SOBOTA - V piatok (3. mája) sa v priestoroch parkoviska pred hotelom Zlatý býk v Rimavskej Sobote uskutočnil Deň Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Prezentované boli zložky podliehajúce ministerstvu, a teda príslušníci Okresného riaditeľstva policajného zboru z R. Soboty a takisto príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru R. Sobota.

"Našou prezentáciou by sme chceli povzbudiť mladých ľudí, ktorí by mali záujem o prácu v policajnom zbore. Naša práca je pestrá, jedinečná, zaujímavá. Každý deň v službe je iný - nikdy neviete, do čoho idete. Začať síce musíte na základnom útvare teda na niektorom z obvodných oddelení policajného zboru, ale táto práca vám ďalej ponúka širokú paletu možností kariérneho rastu. Naše ukážky slúžia aj na to, ak by niekto mal záujem o našu prácu, aby neváhal a opýtal sa, my radi vysvetlíme podmienky prijatia do policajného zboru," povedala pre Rimava.sk Lenka Lásová.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako povedala preventistka, chceli aj takouto formou odprezentovať ich služobnú činnosť. Pre divákov si pripravili statické aj dynamické ukážky. "Medzi statické ukážky patria ukážky výstroje, výzbroje, služobnej techniky, ale aj ukážky nášho nového vozového parku."

Medzi najobľúbenejšie dynamické ukážky, obzvlášť pre deti, patrí práca so psami, teda služobná kynológia. "Psovodi nám ukážu ako ich psy dokážu poslúchať, ale aj ako sa vyhľadáva a zadržiava nebezpečný páchateľ," vysvetľovala preventistka.

V programe bola ukážka činnosti poriadkových jednotiek. Poriadkové jednotky sa využívajú v prípadoch, keď si to bezpečnostná situácia vyžaduje. "Napríklad, keď je nepovolené verejné zhromaždenie alebo demonštrácia a niektorí členovia davu páchajú výtržnosti alebo násilnosti. Aj za pomoci služobného psa vieme 'vybrať ' z davu lídra, ktorý burcuje a podnecuje k páchaniu násilností. Polícia následne páchateľa zadrží a následne ho eskortujeme na oddelenie," približovala vzniknutú situáciu Lenka Lásová

Hasiči a záchranári si pripravili ukážku vyslobodzovania zranených osôb z havarovaného vozidla.

Heslom Polície SR je Pomáhať a chrániť. V prípade, že by ste mali záujem o prácu na tunajšom okresnom riaditeľstve policajného zboru, kde stále prijímajú uchádzačov, pozrite si  informácie NA TOMTO ODKAZE. "Práca policajta by mala byť v blízkej budúcnosti atraktívnejšia z dôvodu, že by mala byť lepšie finančne ohodnotená, nakoľko vláda SR v týchto dňoch pripomienkuje návrh na výrazné zvýšenie platov, aj pre nových uchádzačov," dodala na záver rozhovoru Lenka Lásová.

Písomnú žiadosť o prijatie do služobného pomeru príslušníka Policajného zboru vrátane prílohe je potrebné doručiť osobne alebo poštou na adresu: Okresné riaditeľstvo PZ, Hostinského 2, R. Sobota.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross