No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Soboťan havaroval pod vplyvom alkoholu a drog

LUČENEC – Štvrtok (18. mája) sa v susednom okrese skončil dopravnou nehodou. Krátko po 21:00 hod. havarovalo auto na ceste I/16 nad Lučencom. Vozidlo šoféroval muž z Rimavskej Soboty, ktorý si za volant sadol pod vplyvom alkoholu a drog.

"Podľa doterajších zistení z miesta nehody, 26-ročný vodič z Rimavskej Soboty viedol vozidlo Škoda Enyaq v smere od Lučenca na Pincinú, pričom pravdepodobne v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy dostal na mokrej ceste s vozidlom šmyk, následkom čoho zišiel na pravú krajnicu a narazil do zvodidiel, cez ktoré vyletel mimo cesty do poľa. Tu sa auto niekoľkokrát prevrátilo cez strechu," uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Petra Kováčiková 

Článok pokračuje pod reklamou


Vodič podľa predbežnej lekárskej správy utrpel zranenia s dobou práceneschopnosti do desiatich dní, ak nenastanú komplikácie. Policajti ho podrobili dychovej skúške, pri ktorej namerali 1,04 promile alkoholu.

"Na základe jeho fyzických príznakov a reakcií bol však vyzvaný, aby sa podrobil aj lekárskemu vyšetreniu spojenému s odberom a vyšetrením krvi a iného biologického materiálu, či nie je ovplyvnený inou návykovou látkou s čím súhlasil. Vykonaná toxikológia potvrdila v jeho organizme amfetamín, metamfetamín a tetrahydrokannabinol," konkretizovala hovorkyňa.

Mužovi zadržali vodičský preukaz a lučenská polícia začala trestné stíhanie pre trestný čin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

"Pri dopravnej nehode došlo ku totálnej škode na vozidle Škoda Enyaq, a to vo výške približne 60-tisíc eur. Nehodou došlo aj k poškodeniu zvodidiel, pričom škoda bola vyčíslená na približne 500 eur," zakončila Kováčiková.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross