No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Tento muž mal zabiť dôchodkyňu vo Veľkom Blhu. Prišli pre neho kukláči

muža z Veľkého Blhu obvinili z vraždyPolícia zadržala podozrivého z vraždy dôchodkyne z Veľkého Blhu, z obzvlášť závažného zločinu obvinili 38-ročného Júliusa z tej istej obce. Pre Rimava.sk to uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Muž má na krku obvinenie  z vraždy v súbehu  so zločinom porušovania domovej slobody a prečinom krádeže.

"V presne nezistenom čase z 23. na  24. septembra s úmyslom niečo ukradnúť vošiel na uzavretý pozemok, kde boli uzamknuté dvere oplotenia okolo domu v obci Veľký Blh. Vylomil vchodové dvere na prízemí a vošiel do domu. Prešiel na vrchné poschodie, kde za doposiaľ nezistených okolností v spálni úmyselne usmrtil 74-ročnú majiteľku domu," uviedla krajská hovorkyňa. Pitva preukázala, že bezprostrednou príčinou  smrti bolo udusenie.

Polícia na mieste činu zaistila väčšie množstvo stôp, ktoré zaslali na expertízu. Policajti podľa hovorkyne na objasnení prípadu intenzívne pracovali, na základe výsledkov expertízneho skúmania a po vypočutí všetkých svedkov vytipovali podozrivú osobu.

muža z Veľkého Blhu obvinili z vraždyPre Júliusa prišli vo štvrtok skoro ráno kukláči. "Vo štvrtok, 6. novembra, bola vykonaná domová prehliadka v mieste trvalého bydliska obvineného, pri ktorej mu bola obmedzená osobná sloboda," povedala Faltániová. Muž skončil v policajnej cele, bol spracovaný  podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.

Podľa našich zistení muž k dôchodkyni chodieval, údajne jej zvykol pomáhať s chystaním dreva. Príbuzní Júliusa opísali ako pracovitého človeka, ako povedali, nevedia si vysvetliť, že by niekoho úmyselne pripravil o život.

Dôchodkyňa, 74-ročná Helena, žila sama. Podľa miestnych sa väčšinou zdržiavala doma, v obci ju každý poznal, keďže v minulosti pracovala ako poštárka. Bez známok života ju objavili po tom, ako neotvárala dvere. Z domu jej údajne zmizol televízor a kabelka.

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=fCeVQLf4YJ4" width="600" height="388"]

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:

V. BLH: Dôchodkyňu v dome pravdepodobne udusili
AKTUALIZOVANÉ/VEĽKÝ BLH: V dome našli mŕtvu ženu, vyšetrujú vraždu


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross