No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO: Viacerí motorkári v našich regiónoch skončili v opatere zdravotníkov

Zdroj: Polícia SR - Banskobystrický kraj

RATKOVSKÁ SUCHÁ/UTEKÁČ – V nedeľnajších dopoludňajších hodinách (17. septembra) došlo k nehode motocyklistu pri odbočne na obec Ratkovská Suchá, na ceste II/526.

Ako informovala polícia, podľa doposiaľ zistených informácií 64-ročný motocyklista, ktorý pochádza z Rakúska, prešiel v zákrute do protismeru a následne narazil do zvodidiel, cez ktoré prepadol a utrpel zranenia, s ktorými bol z miesta letecky prevezený do nemocnice.

Článok pokračuje pod reklamou


Ďalej informovala, že motocyklista havaroval aj v okrese Lučenec v smere od obce Utekáč na obec Sihla. "54-ročný vodič sa pravdepodobne dostatočne nevenoval vedeniu motocykla, zišiel mimo cestu na nespevnenú časť, pričom stratil nad motocyklom kontrolu, náhle spomalil a chcel sa vrátiť späť na vozovku, pričom ho v tom čase predbiehal ďalší motorkár, kde došlo k ich stretu," uviedla polícia na svojom Facebooku s tým, že 54-ročný motocyklista skončil mimo cestu v priekope, čím došlo k jeho zraneniu. Druhý motocyklista sa pri nehode nezranil, došlo, našťastie, iba k poškodeniu motocykla.

"Motocyklisti by si mali uvedomiť, že patria k jedným z najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky a prípadný stret s motorovým vozidlom alebo s pevnou prekážkou končí vo väčšine prípadov ťažkým zranením, či dokonca smrťou motocyklistu. Nemali by preceňovať svoje schopnosti a nepodceňovať riziká rýchlej jazdy," dodala polícia na záver.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross