No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Polícia po protidrogovej razii v našich regiónoch obvinila osem osôb

RIMAVSKÁ SOBOTA – Pred niekoľkými dňami (23. januára) sme vás informovali o zásahu príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) na viacerých miestach v Banskobystrickom kraji v súvislosti s drogovou trestnou činnosťou. Polícia podozrivých sledovala niekoľko mesiacov. Po pár dňoch od zásahu zverejnila bližšie informácie a tiež aj autentické video zo zásahu.

Policajti zadržali desať podozrivých osôb, vykonali desať domových prehliadok, štrnásť prehliadok iných priestorov. Zaistili 800 gramov metamfetamínu v hodnote približne 32 000 eur, 8 000 dávok, takmer 6 000 eur v hotovosti, rôzne nosiče dát, chemické prípravky, injekčné striekačky a podobne. Obvinených bolo napokon osem ľudí.

"Podľa zistení polície mala organizovaná skupina pôsobiť v Banskobystrickom kraji. Úlohy mali byť presne hierarchicky rozdelené od najvyššie postavených členov, ktorí poskytovali financie na nákup omamných látok, až po hlavných dílerov, ktorí predávali tovar koncovým užívateľom," informovala polícia.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej uviedla, metamfetamín mali predávať najmä v okresoch Lučenec, Rimavská Sobota a Banská Bystrica a podľa dopytu aj v ďalších mestách.

"Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie ôsmim osobám pre obzvlášť závažný zločin nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Súd vzal všetkých obvinených do väzby. Po dokázaní viny hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov. Na akcii participovali aj ďalšie zložky Policajného zboru, najmä OKP KR PZ Banská Bystrica, PPÚ KR PZ Žilina, Banská Bystrica, Košice, Bratislava a Mobilná jednotka Sobrance, súčasne boli využití aj psovodi Colnej správy," doplnili muži zákona.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross