No active "ca-sidebar-197687" sidebar

FOTO/VIDEO: Pri kolízii nákladného auta s cyklistom úradoval alkohol

Pri dopravnej nehode medzi obcami Kociha a Hrachovo úradoval alkohol. Jej výsledkom bola kolízia nákladného auta Iveco, ktoré viedol 60-ročný vodič z Rimavskej Soboty, s 33-ročným cyklistom z Vrboviec nad Rimavou. Tomu po dychovej skúške namerali viac ako 2 promile. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Podľa hovorkyne k včerajšej (2. novembra) dopravnej nehode došlo tak, že cyklista viedol bicykel po pravej krajnici smerom od obce Kociha na Hrachovo. „Za Kocihou v rovnom úseku cesty neprispôsobil jazdu svojim schopnostiam a situácii v cestnej premávke, s bicyklom dostal balans, v dôsledku čoho narazil do pravej bočnej strany obiehajúceho nákladného motorového vozidla Iveco, čím spadol na vozovku,“ priblížila Faltániová a dodala, že cyklista utrpel ľahké zranenia s dobou liečenia a PN do 7 dní.

Škoda na bicykli nevznikla. Ako ďalej hovorkyňa uviedla, pri dychovej skúške u cyklistu bola nameraná hodnota 0,99 mg/l alkoholu (čo je 2,06 promile, pozn. red.). U vodiča nákladného vozidla, ktorého držiteľom je Ústav na výkon trestu odňatia slobody Želiezovce, bola dychová skúška podľa Faltániovej negatívna. Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross