No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Historický úlovok v Lučenci: odhalili najväčšiu nelegálnu výrobňu cigariet, obvinených je 18 ľudí

V Lučenci odhalili doteraz najväčšiu nelegálnu výrobňu cigariet. Zhabali 44 ton tabaku a zadržali 18 ľudí.

V Lučenci zasahovala Finančná správa SR, zásah označila ako historický. V rámci akcie Čierny Panter odhalila doteraz najväčšiu nelegálnu výrobňu cigariet. Kriminálny úrad finančnej správy pri zásahu zaistil 24,6 milióna kusov cigariet, vyše 44 ton tabaku vrátane strojov na výrobu cigariet.

Článok pokračuje pod reklamou"Finančná správa tak zabránila možnému úniku na DPH a SPD vo výške takmer 6 mil. eur," informuje hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská. Desiatky príslušníkov Kriminálneho úradu finančnej správy pracovali podľa hovorkyne na akcii Čierny Panter niekoľko týždňov.

Iba tento jeden záchyt v Lučenci predstavuje vyše 1/3 zadržaných cigariet za posledné tri roky. „Za uplynulé dva týždne sme zadržali šesťkrát viac cigariet ako za celý uplynulý rok. Aj tento zásah dokazuje, že dosahujeme stále lepšie výsledky vo vyšetrovacej a operatívnej činnosti. Celkový zastavený únik na spotrebných daniach a dani z pridanej hodnoty je predbežne vyčíslený na takmer 6 mil. eur,“ povedal prezident finančnej správy Jiří Žežulka, ktorý zároveň poďakoval za spoluprácu polícii, ozbrojeným silám, hasičom aj Štátnym hmotným rezervám.

Úlovok v Lučenci dokonca prekonal aj odhalenie nelegálnej výroby v Revúcej v roku 2018. "Aktuálne najväčší záchyt za ostatné roky má historické čísla: cigarety svetoznámych značiek v celkovom počte až 24.568.400 kusov a tabak o hmotnosti 44.300 kg. Finančná správa zaistila aj technologické zariadenia na výrobu cigariet a spracovanie tabaku, ako aj príslušné komponenty," informovala hovorkyňa Rybanská s tým, že zaistené boli aj motorové vozidlá, listiny a výpočtová technika.

„Na trestnej činnosti sa podieľalo najmenej 18 osôb, z toho 16 príslušníkov ukrajinskej národnosti a dvaja Slováci, zadržaní boli všetci priamo pri čine. Všetky zadržané osoby vzal sudca do väzby z obavy, že budú pokračovať v trestnej činnosti a taktiež, že ujdú alebo by sa mohli skrývať, aby sa vyhli trestnému stíhaniu,“ vysvetlil podrobnosti zásahu riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Miroslav Homola.

Zdroj: Rimava.sk, foto: Finančná správa SR


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross