No active "ca-sidebar-197687" sidebar

DOPLNENÉ/HNÚŠŤA: Pri nehode auta s motocyklom musel zasahovať aj záchranársky vrtuľník

Pri dnešnej (18. apríla) popoludňajšej nehode v Hnúšti musel zasahovať aj záchranársky vrtuľník. Išlo o dopravnú nehodu osobného vozidla s motocyklom, pri ktorej motorkár utrpel stredne ťažké poranenia.

„Posádka RZP si vyžiadala na asistenciu záchranársky vrtuľník. Pacient bol po ošetrení odovzdaný jeho posádke, ktorá ho transportovala do nemocnice v Banskej Bystrici,“ uviedla Katarína Načiniaková, hovorkyňa Falck. Na mieste zasahovali aj hasiči. Ako Rimava.sk informoval Marian Brádňan, veliaci dôstojník z HaZZ v Rimavskej Sobote, príslušníci po príjazde na miesto udalosti zabezpečili havarované vozidlá proti vzniku požiaru a predtým ako motorkára odovzdali do opatery posádke RZP, mu poskytli predlekársku prvú pomoc.

Na mieste nehody bola aj hliadka polície, ktorá dopravnú nehodu dokumentuje. Bližšie informácie čo predchádzalo nehode ako aj stanovisko polície doplníme.

Doplnené o stanovisko polície
Ako uviedla pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, pri dopravnej nehode išlo o zrážku vozidla Peugeot Boxer a motocykla značky Ducatti. „K nehode došlo tak, že 63- ročný vodič z Tisovca viedol Peugeot Boxer a pri vychádzaní z vedľajšej cesty nedal prednosť 43-ročnému motocyklistovi, ktorý jazdil po hlavnej ceste, a vošiel mu do jazdnej dráhy. Vodič motocykla sa ťažko zranil, bol prevezený vrtuľníkom do Banskej Bystrice, alkohol u vodičov zistený nebol a vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin ublíženie na zdraví,“ priblížila a dodala, že k vyšetrovaniu bol prizvaný aj znalec z odboru cestnej dopravy.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: čitateľ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross