No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Hnúšťa: V skladisku MsKS našli mŕtvolu muža v rozklade

3. augusta 2009 |  | |

Včera, krátko popoludní, bola v skladových priestoroch Mestského kultúrneho strediska (MsKS) v Hnúšti nájdená mŕtvola doposiaľ neznámeho muža. „Pitva bude vykonaná dnes,“ potvrdila pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Podľa jej slov osoba doposiaľ nezistenej totožnosti nemala na sebe žiadne bližšie identifikačné znaky. „Táto osoba bola bosá, na sebe mala oblečené čierne nohavice prehnuté pod kolenami, hnedé tričko a bola v štádiu rozkladu,“ povedala pre Rimava.sk Faltániová a dodala, že obhliadajúci lekár na mieste vylúčil zapríčinenie inou osobou. „Prípad je v štádiu vyšetrovania. Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal včera trestné stíhanie pre zločin zabitia,“ uzavrela.

„Osobu našla vedúca neďalekej predajne potravín pod schodami núdzového východu zo spoločenskej sály,“ uviedol pre Rimava.sk hnúšťanský viceprimátor Martin Pliešovský. Podľa jeho slov tam mŕtvola ležala zrejme už od štvrtka večera. „Bola pozakrývaná kartónmi a v značnom štádiu rozkladu,“ konštatoval.

Ako ďalej poznamenal, pravdepodobne sa jedná o Ladislava z Hnúšte, ktorý predal dom na Francisciho ulici a potom sa z neho stal bezdomovec. Naposledy ho videli popíjať vo štvrtok pred Tescom. Dnes mal brať invalidný dôchodok a neprišiel si ho na poštu vyzdvihnúť, hoci inokedy tam už skoro ráno postával.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross