No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kamionista jazdil podgurážený, pred policajtmi sa zamkol v kabíne

perex-kamionKamionistovi za volantom Scanie s návesom bolo uplynulú sobotu „veselo.“ V smere od Rimavskej Soboty na Lučenec, ho na odstavnej ploche pri Ružovej osade zastavili policajti. V nedeľnom superrýchlom konaní sudca rozhodol o jeho treste.

Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, 44-ročného Vladimíra, vodiča zo Stropkova, vyzvali muži zákona, aby predložil doklady od vozidla. „Načo sa vodič v kabíne vozidla zamkol a na výzvy policajtov nereagoval. Z dôvodu hroziaceho nebezpečenstva, že vodič bude v jazde pokračovať, policajti rozbili okno na dverách na strane vodiča a zabránili mu v ďalšej jazde,“ uviedla Faltániová a dodala, že pri dychovej skúške mu namerali viac ako tri promile alkoholu a pri opakovanej dychovej skúške po 30 minútach dosiahla hodnota takmer štyri promile.

Vodičovi podľa hovorkyne obmedzili osobnú slobodu a po vykonaní procesných úkonov a vznesení obvinenia z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, ho poverený policajt umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na ukončenie veci v super rýchlom konaní. „V nedeľu sudca rozhodol o jeho treste,“ dodala na záver Faltániová.

Ako pre Rimava.sk uviedla hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici Adriana Vašková, Vladimír bol odsúdený za prečin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Sudca mu podľa jej slov vymeral podmienečný trest v trvaní šesť mesiacov so skúšobnou dobou na osemnásť mesiacov. Ako ďalej podotkla dostal aj trest zákazu činnosti na štyri roky. „Trestný rozkaz je právoplatný,“ uzavrela hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk, foto: polícia


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross