No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kamionistovi namerali cez dve promile, ďalší zišiel z cesty pri Ružovej osade

ilustračné fotoU kamionistu smerujúcom do Maďarska, ktorý prechádzal Rimavskou Sobotou v smere na Bátku, polícia namerala viac ako dve promile alkoholu. Ako ďalej Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, maďarského kamionistu zastavila hliadka v Bátke na nákladnom motorovom vozidle Renault, v sobotu pred polnocou, pri dychovej skúške nafúkal 1,04 mg/l alkoholu. V prepočte to predstavuje takmer 2,2 promile alkoholu v krvi (pozn. red.).
Vodičovi niekoľkotonového kamiónu bola obmedzená osobná sloboda a bol umiestnený do cely predbežného zadržania, obvinený bol z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Pri Ružovej osade, na rozhraní Rimavskosobotského a Lučeneckého okresu, blokoval v pondelok ráno premávku kamionista, ktorý zišiel kolesami z cesty. Stáť ostal na dočasnej asfaltovej obchádzke rekonštruovaného úseku. Podľa našich informácií sa pravdepodobne vyhýbal ďalšiemu väčšiemu vozidlu. V nehodovom úseku nešlo o prvú kolíziu. Počas rekonštrukcie tam v máji vodič nákladného auta nedodržal bezpečnú vzdialenosť a narazil do pred ním jazdiaceho kamiónu. K zraneniam osôb nedošlo.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross