No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Keď sa opil, týral svojich rodičov. Bil ich najmenej tri roky

26. februára 2014 |  | | |

ilustračné fotoVlastný syn im spôsoboval peklo.  Vždy keď sa opil, mamu aj otca bil, kopal, pridal aj nadávky a vyhrážanie. Po poslednom útoku už privolali policajtov, 35-ročný Ján z Tisovca čelí obvineniu zo zločinu týrania blízkej osoby. Vo väzení môže stráviť až 15 rokov.

Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, obvinený už najmenej tri roky fyzicky týra  svojich  rodičov, s ktorými býva v spoločnej domácnosti v Tisovci. "Takmer  každý  deň,  vždy  po  požití alkoholických nápojov, bez  udania príčiny poškodených  bije,  kope,  udiera  a  to  vždy  za  neustálych nadávok. Poškodeným sa vyhráža zbitím, vykrúca im ruky aj nohy," priblížila hovorkyňa.

Podľa jej slov začiatkom minulého roka Ján napadol otca, bil ho a kopal do tela. "Po tomto útoku bol poškodený aj  hospitalizovaný v nemocnici," doplnila Faltániová. Vlani v lete násilník napadol matku, pri fyzickom útoku si udrela chrbticu. V januári priložil otcovi nôž ku krku, na rodičov kričal, že ich pobije. "Pred pár dňami opäť vyčíňal, najprv začal kopať do dverí a  potom  prišiel k otcovi a začal ho škrtiť," uviedla hovorkyňa a dodala, že opakovaným konaním obvinený  u svojich rodičov vyvolával  neustále strach a zároveň im spôsoboval fyzické aj psychické  utrpenie. Po poslednom útoku už privolali policajnú  hliadku.

V utorok, 25. februára dopoludnia, policajti podozrivého muža zadržali a keďže bol pod vplyvom alkoholu, až do vytriezvenia bol strážený na polícii. Po vykonaní procesných úkonov vyšetrovateľ obvineného umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na jeho vzatie do väzby.  Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na sedem až 15 rokov.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross