No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Krádež v kostole, nepovolený predaj alebo nahlásená ilegálna množiareň psov. Mestskí policajti vo Fiľakove objasňovali takmer 200 prípadov

Mestskí policajti vo Fiľakove v III. štvrťroku 2020 evidovali 194 prípadov, z ktorých bolo 123 priestupkov a 71 označili ako porušenia všeobecne záväzných nariadení.

Drobné krádeže i nepovolený ohňostroj

„Celkovo bolo uložených 72 blokových pokút za celkovú sumu 560 eur, napomenutím bolo riešených 102 priestupcov. Monitorovacím kamerovým systémom bolo zistených 88 prípadov. Bolo odchytených celkovo 15 psov,“ konštatuje náčelník mestskej polície Pavel Baláž v správe o činnosti, ktorú predložil do mestského zastupiteľstva.

Článok pokračuje pod reklamouFiľakovskí mestskí policajti museli riešiť napríklad prípady, keď občania nepovolene vyložili stavebné sutiny pred kontajner na separovaný odpad. Muž, ktorý prerábal svoj byt sa spoliehal na to, že odpad bude odvezený VPS-kou. „Bola mu uložená pokuta 10 eur, okrem toho mu bolo prikázané, aby odpad odstránil, čo následne aj urobil,“ uviedol náčelník.

Podobný prípad zaznamenali aj vďaka fotopasci. Vedľa cesty bol najskôr vyložený rôzny objemný odpad, najmä použité pneumatiky. O pár hodín neskôr k nemu pribudli aj odpadom naplnené škatule. Vďaka záberom z fotopasce policajti zistili, kto tam tento odpad nechal. Zarážajúce bolo, že druhú časť odpadu nechala páchateľka vyložiť svojim deťom. „Obaja priestupcovia boli po zadokumentovaní prípadov odstúpení na prejednanie na Priestupkovú komisiu Mesta Fiľakovo, kde im boli uložené peňažné sankcie,“ opísal náčelník.

Napomenutím vyriešili aj priestupok, keď občan z Maďarska predával v meste čerešne. Predaj je totiž povolený v mestskej tržnici. Muž však nespĺňal podmienky predaja. Mestským policajtom bola nahlásená aj ilegálna množiareň psov na ul. Šávoľskej. „Oznámenie sa však nie celkom potvrdilo,“ konštatoval náčelník Baláž. Policajti totiž zistili, že na dvore rodinného domu sa nachádzajú tri šteňatá a dva dospelé psy – pes a sučka. Majiteľ ich však chcel odovzdať do miestneho útulku, na čo však nemal financie. Po dohode s útulkom nakoniec odovzdal štyroch psov.

10-eurovú pokutu dostal 18-ročný mladík, ktorý popíjal alkohol v mestskom parku. O fľašu sa podelil aj s neplnoletými kamarátmi. Ďalší prípad sa týkal na zemi spiaceho muža. Po príchode na miesto ho policajti zobudili, za čo si od muža vyslúžili spŕšku nadávok. „Zároveň rozhadzoval rukami, následne bol poslaný domov, avšak cestou pri križovatke ulíc Biskupická – Obrancov mieru chcel vytrhnúť železnú tyč zo zeme, čo označuje zemný plyn,“ opísal situáciu náčelník mestskej polície. Ako ďalej dodal, na zabránenie ďalšieho konania musela hliadka použiť hmaty a chvaty sebaobrany. „Ku škode a ani k zraneniu nedošlo,“ uzavrel prípad Baláž.

Taktiež 10-eurovú pokutu dostala 30-ročná Mária za to, že na rodinnej oslave mala nedovolený ohňostroj. Jeden z prípadov sa týkal aj krádeži v kostole. Zmizol svietnik. „Na základe kamerového záznamu z kamery pri kostole bolo zistené, že uvedenú krádež spáchal Ladislav P., nar. 1991, bytom Fiľakovo, ktorý v čase 18,33 hod. vošiel do kostola a po chvíli z neho vyšiel s tým, že pod oblečením mal niečo schované. Zistenie bolo následne oznámené na štátnu políciu,“ tvrdí náčelník Baláž s tým, že muž sa k spáchaniu skutku následne priznal.

Informácie o osobách v karanténe nemali

V septembri boli podľa náčelníka vo Fiľakove zaznamenané prvé prípady koronavírusu. „Keďže sa hneď vykonávalo dohľadávanie, tak sa to v našom meste viditeľne nešíril. Najväčším problémom bolo to, že mesto, resp. mestská a ani štátna polícia nemala oznámenia, ktoré osoby majú byť v karanténe, keďže platí ochrana osobných údajov, čo je problém aj v terajšej dobe na celom Slovensku,“ uviedol náčelník Baláž s tým, že informácie mali len z vlastného zisťovania. „V tomto smere sme takto zabránili jednej nakazenej školáčke, aby chodila po meste, keď mala byť v tom čase v karanténe. Vec bola riešená v spolupráci aj s komunitným pracovníkom,“ informoval ďalej.

Mestskí policajti zistili podľa náčelníka Baláža najviac priestupkov vlastnou činnosťou, a to 96. Kamerový systém odhalil 88 priestupkov. Oznámených im bolo šesť priestupkov, telefonicky 24.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross