No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kriminalisti zadržali v Klenovci muža a ženu, dôvodom je drogová trestná činnosť

KLENOVEC – Akcia rimavskosobotských kriminalistov prebehla v pondelok (6. mája) v Klenovci, kde išlo o podozrenie z páchania drogovej trestnej činnosti.

V tejto súvislosti bolo ešte 18. apríla začaté trestné stíhanie pre trestný čin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Článok pokračuje pod reklamou


V pondelok bola v obci Klenovec vykonaná domová prehliadka, ako aj prehliadka iných priestorov, pričom počas týchto procesných úkonov boli zaistené podozrivé látky, ako aj iné komponenty, pri ktorých išlo o podozrenie, že majú súvis s drogovou trestnou činnosťou.

"Všetky zaistené látky boli zaslané na expertízne skúmanie, pričom už predbežné výsledky vykonaného expertízneho skúmania potvrdili prítomnosť drog, konkrétne išlo o látku pervitín. Zo zaisteného množstva je možné pripraviť 41 dávok," uviedla polícia na svojom Facebooku.

V súvislosti s prípadom boli zadržané dve osoby, ide o ženu vo veku 33 rokov a 46- ročného muža. Vyšetrovanie prípadu prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, ktorý obidvom zadržaným vzniesol obvinenie z drogovej trestnej činnosti.

Zo strany vyšetrovateľa bol zároveň podaný podnet na návrh vzatia obvinených do vyšetrovacej väzby. V prípade 33- ročnej ženy ide o osobu, ktorá už bola za zločin drogovej trestnej činnosti v minulosti trestaná.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross