No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kvôli vlámačkám zasadne krízový štáb. Polícia zverejnila popis podozrivého, o pomoc žiada aj obyvateľov

16. októbra 2013 |  | | |

podozrivyPolícia v súvislosti s narastajúcim počtom vlámaní do rodinných domov v okrese Rimavská Sobota zverejnila popis podozrivého muža. Má 180 až 190 centimetrov, je štíhlej postavy a nosí mikinu s kapucňou na hlave. Ako Rimava.sk ďalej informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková, je pohybovo nadaný a bez problémov preskakuje ploty. Podľa Vaškovej si páchateľ vyberá domy, kde je dobrá úniková cesta, buď do poľa, lesa či okrajových častí miest a obcí. Zároveň spomenula, že sa nepohybuje po uliciach, ale chodí cez záhrady rodinných domov.

Kamery podľa polície zachytili ešte začiatkom septembra podozrivú osobu pri výbere hotovosti z bankomatu vo Fiľakove. Podľa Vaškovej osoba použila bankomatovú kartu, ktorá bola odcudzená pri jednom z prípadov vlámaní do rodinného domu. „Bol zachytený bezpečnostnou kamerou, ale len od chrbta,“ dodala. Zo strany polície je podľa Vaškovej vyčlenený čo najväčší možný počet síl a prostriedkov na dolapenie páchateľa. „Touto cestou však chceme vyzvať a požiadať všetkých občanov, u ktorých by k takejto situácii došlo, aby ihneď volali tiesňovú linku č. 158, čím by mohli napomôcť k vypátraniu páchateľov,“ povedala policajná hovorkyňa a zároveň požiadala občanov, aby sa aj v takejto situácii pokúsili zapamätať si čo najviac k popisu páchateľov, prípadne podozrivé vozidlo, jeho typ či evidenčné číslo.

Ako Vašková doplnila, v súvislosti s nárastom počtu vlámaní do rodinných domov zasadne vo štvrtok, 17. októbra, v Rimavskej Sobote aj krízový štáb. Podľa Vaškovej ho inicioval aj krajský policajný riaditeľ. Bude súčasťou zasadnutia Komisie ochrany verejného poriadku a prevencie kriminality pri Mestskom zastupiteľstve v Rimavskej Sobote. Ako pre Rimava.sk povedal jeden z členov komisie Zoltán Cziprusz, v meste sa podľa jeho vedomostí vlámali už do približne 40-tich rodinných domov. Navrhuje preto zriadenie občianskych hliadok. Záujem občanov zisťuje aj prostredníctvom komentárov na Rimava.sk, návrh zriadenia plánujú predložiť aj na zajtrajšom mimoriadnom stretnutí komisie.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
Vykradli ďalšie domy, zlodeji si odniesli šperky aj nábytok
Neznámy zlodej opäť úradoval, v noci si z domu odniesol peňaženku a šperky
Po krádežiach v rodinných domoch v R. Sobote zlodeji vyčínajú aj v okolí Fiľakova
Z domu ukradol finančnú hotovosť takmer 1900 eur
Na domoch rozbíjajú okná, potom ich vykradnú. Zlodeji vyčíňali niekoľkokrát
R. SOBOTA: Z domu ukradol šperky, peniaze aj alkohol, spôsobil 10-tisícovú škodu

 

 


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross