No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lúpež, pri ktorej stratíte reč. Muža prepadli 13 a 15-roční chlapci, skončil v nemocnici

ilustračné fotoPrepadnúť niekoho na ulici si trúfajú už aj deti. Dôkazom je prípad, ktorý sa stal v sobotu večer v Hnúšti na Hlavnej ulici. Štyridsiatnika kopol do chrbta 13-ročný chlapec, ďalší tínedžer mu ukradol vak s hudobnými nástrojmi aj tašku s peňaženkou.

Ako Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, v sobotu 22. februára medzi ôsmou a deviatou hodinou večer chlapci lúpežne prepadli 44-ročného muža z Hnúšte, keď sa vracal domov. Najmladší z trojice ho kopol do chrbta tak, že muž spadol tvárou na chodník. Pätnásťročný Igor mu potom z pleca strhol plátený vak s
dychovými hudobnými nástrojmi, saxofónom a klarinetom. „Zobrali mu aj tašku, v ktorej mal peňaženku, bankomatové karty a osobné doklady,“ uviedla hovorkyňa. Počas prepadu ďalší mladík, 15-ročný Matej, sledoval situáciu a dával pozor. Podľa slov hovorkyne chlapci spôsobili prepadnutému mužovi škodu viac ako 1 800 eur. „Zranenia tváre si vyžiadali hospitalizáciu v nemocnici,“ spomenula Faltániová.

Vyšetrovateľ obvinil dvoch 15-ročných chlapcov, Igora a Mateja z Hnúšte, zo zločinu lúpeže spáchaného formou spolupáchateľstva. Obvinení sú podľa hovorkyne stíhaní na slobode. „Za tento zločin hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov, keďže obvinení sú mladiství, trest sa im zníži na polovicu,“ vysvetlila Faltániová a doplnila, že tretí z páchateľov je maloletý, preto nemôže byť trestne stíhaný.

Hudobné nástroje našli u jedného z obvinených, vrátia ich majiteľovi.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross