No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lúpežník, ktorý prepadol aj čerpaciu stanicu v Jesenskom je už v rukách polície

Polícia už má vo svojich rukách 44-ročného muža, ktorý má na svedomí ozbrojené lúpežné prepadnutia v Tornali ako aj v obci Jesenské v okrese Rimavská Sobota. Polícia už voči nemu vzniesla obvinenie za zločin lúpeže spáchaný závažnejším spôsobom konania. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Strážcovia zákona ho chytili v Tornali ešte v pondelok večer. „Pri zásahu zadržali 44-ročného muža z Tornale. Polícia mala totiž podozrenie, že ide o muža, ktorý sa počas minulého týždňa dopustil ozbrojenej lúpeže v herni na Štúrovej ulici v Tornali,“ priblížila hovorkyňa. Ako ďalej uviedla, vtedy, krátko pred polnocou vošiel maskovaný so zbraňou v ruke do herne, pričom od zamestnankyne aj pod hrozbou použitia zbrane požadoval peniaze. „Následne bankovky z pultu zobral a z miesta ušiel. Od tej doby polícia v Banskobystrickom kraji na stotožnení osoby páchateľa intenzívne pracovala. V krátkom čase sa nám páchateľa podarilo stotožniť a zabrániť tak aj ďalšiemu páchaniu trestnej činnosti,“ dodala s tým, že v utorok bola vykonaná prehliadka bytových priestorov, ako aj prehliadka motorového vozidla.

Podľa Kováčikovej vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Revúcej v utorok, 11. decembra, 44-ročnému mužovi vzniesol obvinenie za zločin lúpeže spáchaný závažnejším spôsobom konania. Ako ďalej hovorkyňa podotkla, počas vyšetrovania bolo zistené, že obvinený má na svedomí aj lúpežné prepadnutie čerpacej stanice v Jesenskom, ku ktorému došlo 2. decembra, krátko pred 16:00 hod. na Sobotskej ulici, kde na pracovníčku taktiež mieril zbraňou a požadoval od nej peniaze. „Zo strany vyšetrovateľa bol podaný aj podnet na jeho väzobné stíhanie,“ zakončila.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: KR PZ Banská Bystrica


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross