No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Medzi partiou zlodejov motoriek bola aj Soboťanka

ducati

Medzi partiou zlodejov motoriek, ktoré chcela predať, bola aj jedna Soboťanka. Polícia trojicu zlodejov chytila aj s kradnutými motorkami, ktoré prevážali v dodávke, počas bežnej policajnej kontroly v obci Korytárky, okres Detva. Motocykle mali odcudziť vo Viedni. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody až na 3 roky.

Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márie Faltániovej sú z prečinu krádeže obvinení 22-ročný Martin z Kriváňa, 31-ročný Ladislav z Lučenca 29-ročná Denisa z okresu Rimavská Sobota. Ako ďalej priblížila hovorkyňa po predchádzajúcej dohode po tom, ako vo štvrtok, 28. apríla, prišla trojica do Viedne na požičanom nákladnom motorovom vozidle Volkswagen Crafter, v presnejšie nezistenej dobe v piatok, 29. apríla, v skorých ranných hodinách, z parkoviska vo Viedni ukradli motocykel značky Skyteam 7, typ Monkey 125, čiernej farby, ktorého majiteľom je 23-ročný muž, bytom Viedeň.

„Obvinení muži motocykel naložili do vozidla, pričom obvinená Denisa sedela v aute a motocykel odviezli do Bratislavy, kde ho zložili a uschovali na doposiaľ presne nezistenom mieste,“ uviedla hovorkyňa, podľa ktorej sa následne všetci traja vrátili do Viedne, kde v sobotu, 30. apríla, v skorých ranných hodinách, okolo 4:00 hod., ukradli ďalší motocykel značky Ducati, typ Monster 796, červenej farby, ktorého majiteľom je 39-ročný muž, bytom Viedeň. Podľa jej slov obvinení muži opäť naložili motocykel do auta, kde ich čakala Denisa a všetci traja odišli späť do Bratislavy, kde naložili aj predtým ukradnutý motocykel Skyteam.

S dodávkou potom podľa hovorkyne odišli smerom do Lučenca, kde mali v úmysle ukradnuté motocykle ďalej odpredať. „Počas cesty Denisa spolu s Martinom vyhotovili fiktívne kúpne zmluvy, preukazujúce nadobudnutie oboch odcudzených motocyklov,“ poznamenala Faltániová a dodala, že majiteľom motocyklov spôsobili krádežou škodu dohromady odhadnutú na približne 6 tisíc eur. Ako hovorkyňa spomenula, obvinený Martin sa konania dopustil aj napriek tomu, že v novembri 2014 bol odsúdený pre prečin krádeže vlámaním. „Prípad je v štádiu vyšetrovania, za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky,“ uzavrela hovorkyňa.

 

Zdroj: Rimava.sk, foto: polícia SR


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross