No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Minulý rok v okrese ukradli len tri autá, na dvoch potom havarovali

10. februára 2012 | |  | |

V Rimavskosobotskom okrese v priebehu minulého roka ukradli tri autá, čo je v porovnaní s rokom 2010 o 13 krádeží menej. V roku 2011 tak došlo nielen k výraznému poklesu krádeží áut, ale štatisticky ide o najmenej krádeží v rámci Banskobystrického kraja. Ako ďalej Rimava.sk informoval  riaditeľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru (OR PZ) v Rimavskej Sobote Ján Lás, ukradnuté autá Škoda Octávia, Fábia a Citroen Berlingo boli voľne zaparkované a riadne uzamknuté, dve z nich páchatelia odcudzili v nočných hodinách.

K pozitívnemu výsledku podľa Lása prispeli rozkladné opatrenia zamerané najmä na eliminovanie páchateľov, ktorí v minulosti páchali túto trestnú činnosť. „Hlavne v spojitosti s leasingovými podvodmi, ako aj zadržanie páchateľov tejto trestnej činnosti z iných okresov, ktorí kradli vozidlá aj v našom služobnom obvode,“ uviedol Lás. Ako doplnil, veľkou mierou k zníženiu tejto trestnej činnosti prispeli aj prijaté legislatívne opatrenia, ako napríklad zriadenie staníc kontroly originality a ich následná činnosť či vyššia kvalita dokladov potrebných k prevádzke motorového vozidla.

V prípade ukradnutej červenej Octávie na Ulici J. Bodona v Rimavskej Sobote je podľa okresného policajného riaditeľa páchateľom  19-ročný mladík z Handlovej. „Auto si zobral bez vedomia poškodeného, odomkol ho pravým kľúčom, naštartoval a následne odišiel v úmysle prechodne vozidlo používať, pričom pred obcou Detva na ňom havaroval,“ priblížil Lás. Známy je aj páchteľ, ktorý z dvora rodinného domu na Daxnerovej ulici v Tisovci ukradol sivé Berlingo a pred obcou Zbojská havaroval. Obvinenie mu podľa Lása bude vznesené v priebehu tohto mesiaca.  Jediný doposiaľ neznámy páchateľ je v prípade krádeže červenej Škody Fábia Combi z parkoviska na Športovej ulici v Rimavskej Sobote.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross