No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mix zaznamenaných udalostí z rôznych oblastí

Nastala zmena zhotoviteľa rekonštrukcie strechy kinosály v Hnúšti. Zomrel medailista z ME v štafete na 4 x 100 m. Za Krajské riaditeľstvo PZ v Nitre komunikuje hovorkyňa, ktorá pochádza z Rimavskej Soboty. V rovnakom meste má korene aj jedna z účastníčok prebiehajúcej Farmy.

- Rekonštrukciu strechy na kinosále hnúšťanského kultúrneho domu napokon nezrealizuje spoločnosť LUVAN STAV z Poltára, s ktorou primátor mesta Roman Lebeda pôvodne podpísal zmluvu o dielo. Medzičasom zástupca tejto firmy uzavrel s mestom Hnúšťa a novým zhotoviteľom dohodu o postúpení práv a prevzatí záväzkov. Rekonštrukciu zrealizuje spoločnosť Ecoventi Slovakia, rovnako z Poltára. Lebeda na augustovom rokovaní mestského zastupiteľstva uviedol, že Ecoventi Slovakia bola partnerom spoločnosti LUVAN STAV. Podľa jeho slov právnici povedali, že je bežné takto jednoducho to „prehodiť“ na inú firmu.

Článok pokračuje pod reklamou„V opačnom prípade by hrozilo, že musíme urobiť nové výberové konanie, čo by znamenalo, že sa bude strecha rekonštruovať až budúci rok. Ale predĺžili sme im dobu realizácie do 15. októbra,“ skonštatoval hnúšťanský primátor pred poslancami.

- Bývalý československý reprezentant v atletike Dionýz Szögedi zomrel v utorok 8. septembra. Mal 75 rokov. Pochádzal z obce Licince v okrese Revúca. Stal sa prvým slovenským šprintérom, ktorý získal medailu na majstrovstvách Európy. Szögedi bol na kontinentálnom šampionáte v roku 1969, ktorý sa konal v Aténach, členom bronzovej štafety na 4 x 100 metrov. V minulom roku bol uvedený do Siene slávy slovenskej atletiky. Mesto Tornaľa mu udelilo v roku 2016 titul čestný občan. Primátorka Tornale Anna Szögedi bola jeho manželkou.

- V Rimavskej Bani otvorili druhého septembra komunitné centrum. Sídli v bývalom zdravotnom stredisku, ktoré prešlo rekonštrukciou.

- TV Markíza prináša dvanástu sériu reality šou Farma. Medzi jej účastníkov sa dostala tiež Monika Šuleková. Markíza informovala, že jej bydliskom je Rimavská Sobota a Grécko. O Šulekovej uviedla, že je majiteľkou módneho obchodu.

- Ak je vám jej tvár povedomá, zrejme sa nemýlite. Hovorkyňou Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Nitre je Viktória Borloková, ktorá pochádza z Rimavskej Soboty. Ešte v júni informovala nitrianska krajská polícia na svojom Facebooku, že sa stala novou hovorkyňou. Ďalej napísala, že poručíčka Borloková ide pred kamery a mikrofóny rovno z materskej. Predtým pôsobila v Rimavskej Sobote. Je dcérou bývalého šéfa ODI.

- Finančná správa vyhodnotila augustovú akciu „Turista“, ktorá bola zameraná na dodržiavanie zákona o elektronickej registračnej pokladnici, a teda vydávanie pokladničných dokladov na turisticky zaujímavých miestach. „V Banskobystrickom samosprávnom kraji sme počas akcie Turista vykonali 135 kontrol podnikateľov. Porušenia sme zistili v takmer polovici prípadov. Pokuty boli uložené vo výške 12 tisíc eur,“ informovala hovorkyňa finančnej správy Ivana Skokanová. Počas ďalšej akcie s názvom „Beauty“ budú kontroly zamerané na prevádzky poskytujúce skrášľovacie procedúry, manikúru, pedikúru, kozmetiku či vlasovú starostlivosť.

- Vo Veľkom Krtíši zrazili včera podvečer chodca. K tragickej udalosti došlo na hlavnom ťahu. Starší muž mal prechádzať na priechode pre chodcov. Zrazilo ho auto, ktorého vodiča podľa informácií z miesta nehody oslepilo slnko. Nehodu vyšetruje polícia. Podľa informácií banskobystrickej policajnej hovorkyne Petry Kováčikovej 43-ročný vodič osobného auta, jazdiaci v smere od Pôtra na Dolné Plachtince, zrazil na priechode pre chodcov 74-ročného dôchodcu. "Z zraneniam na mieste podľahol," doplnila.

Zdroj: Rimava.sk, foto: atletika.sk, MsKS Hnúšťa, TV Markíza, FB KR PZ Nitra


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross