No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladíci z Hnúšte zbili dôchodcu, videom sa pochválili na sociálnej sieti

Traja mladíci z Hnúšte na verejnosti zbili tamojšieho dôchodcu, videom z telefónu sa minulý mesiac pochválili na sociálnej sieti Facebook. Incident sa odohral ešte vlani, všetci traja chlapci boli v tom čase neplnoletí. Ako Rimava.sk ďalej informoval náčelník mestskej polície v Hnúšti Milan Migaľa, ide o polícii známy trojlístok, chlapci mali už niekoľko priestupkov za výtržníctvo či požívanie alkoholu. "Už sme s nimi mali dočinenia, sú to naši starí „klienti“," hovorí Migaľa, ktorý Mateja, Tomáša a Romana spoznal podľa videozáznamu. Políciu naň upozornil istý mladý chlapec. "Videlo to veľa ľudí, ale na brutálny útok skupinky chlapcov poukázal iba jeden chlapec," zdôraznil náčelník  mestskej polície. Podľa jeho slov video následne z Facebook-u zmizlo, polícia si však stihla urobiť kópiu.

Ako Migaľa podotkol, otrasné na celom skutku bolo aj to, že išlo o nevyprovokovaný útok čo vyplynulo zo svedeckých výpovedí."Len kvôli tomu, aby si mohli oni urobiť takýto záznam," hovorí Migaľa, ktorý čin opísal ako vystriehnutie si náhodného okoloidúceho,  na ktorého si mladíci dovolia. Dôchodca pod vplyvom alkoholu tackajúci sa po ulici, bol pre mladíkov zrejme najlepším terčom. Prešli k nemu, na chodník medzi novou kotolňou a základnou školou, kde ho dokopali tak, že starý pán ostal na mieste ležať v bezvedomí. "Muž si na tento skutok z letných prázdnin pamätá, ale matne. Je tam podozrenie na otras mozgu," dodal Migaľa.

Podľa jeho slov sa tento čin zakladá nie na priestupkovom, ale trestnoprávnom základe, preto prípad prevzala štátna polícia. "Podla nášho právneho vedomia by mohlo ísť o trestný čin ublíženia na zdraví v štádiu pokusu," ozrejmil Migaľa a dodal, že o ďalšom postupe rozhodne štátna polícia.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross