No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladík, ktorý dôchodkyni vytrhol kabelku a neskôr vrátil, si vypočul verdikt súdu

Mladík z Hnúšte, ktorý v polovici augusta najskôr vytrhol kabelku z rúk 79-ročnej dôchodkyne a potom ju jej aj s ospravedlním vrátil, si vypočul rozhodnutie Okresného súdu v Rimavskej Sobote. Sudca rozhodol o jeho vzatí do väzby. Rimava.sk o tom informovala Nina Spurná, hovorkyňa Krajského súdu v Banskej Bystrici.

Podľa jej slov sudca tak rozhodol z dôvodu takzvanej útekovej ako aj preventívnej väzby. „Rozhodnutie je právoplatné nakoľko obvinený sa vzdal práva podať sťažnosť,“ doplnila hovorkyňa.

Incident sa stal 17. augusta podvečer na Školskej ulici v Hnúšti. Ako vtedy Rimava.sk informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová iba 19-ročný Peter prišiel k 79-ročnej dôchodkyni z Hnúšte, ktorá držala v ruke hačkovanú kabelku. Začal jej túto kabelku ťahať z ruky, kde sa poškodenej podarilo mu ju vytrhnúť a udrieť s ňou po hlave so slovami: „Ty debil, čo robíš. Zavolám políciu“. Podľa hovorkyne na to páchateľ opäť chytil kabelku, začal s ňou trhať a aj sa mu kabelku podarilo z rúk dôchodkyne vytrhnúť. Neskôr sa však vrátil, kabelku aj s jej obsahom poškodenej vrátil a povedal jej, aby mu odpustila a nevolala políciu. S tým ale nepochodil a polícia ho obvinila zo zločinu lúpeže a keďže obvinený sa tohto skutku dopustil na chránenej osobe, môže byť potrestaný odňatím slobody na 7 až 12 rokov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross