No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladík nerešpektoval značenie, s autom skončil v priekope na streche

3. júla 2018 |  | |

Nerešpektovanie vodorovného značenia medzi Bátkou a Baktou sa včera popoludní stalo osudným mladému 23-ročnému vodičovi osobného auta. V ostrej pravotočivej zákrute predbiehal menšie nákladné vozidlo, následne dostal šmyk, po ktorom nakoniec skončil s autom v priekope na streche. Rimava.sk o tom informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Podľa jej slov 23-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo po ceste od obce Bátka smerom na obec Bakta smerom na Rimavskú Sobotu. „V ostrej pravotočivej zákrute na suchej zjazdnej vozovke nerešpektoval vodorovné značenie a predbiehal menšie nákladné vozidlo, pričom pri zaradení pred toto vozidlo dostal šmyk, vyšiel s vozidlom mimo cesty vpravo, kde prednou časťou narazil do priekopy. Vozidlo následne prevrátilo a bolo vyhodené na vozovku v smere jeho jazdy, kde zostalo prevrátené na streche,“ priblížila hovorkyňa.

Pri dopravnej nehode došlo podľa Kováčikovej k zraneniam vodiča, pričom PN ani doba liečenia lekárom zatiaľ nebola určená. Alkohol u vodiča zistený nebol. Ako ďalej ozrejmila, vodičský preukaz bol mladíkovi zadržaný a na vozidle vznikla škoda vo výške približne 200 eur.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross