No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladý motorkár náraz do stromu neprežil, v krvi mu zistili alkohol

Veľké nešťastie sa stalo v nedeľu pred polnocou na ceste medzi Dobročou a Mýtnou v okrese Lučenec. Skupina motorkárov sa vracala domov. Motorky naložili na dodávku, len 23-ročný Andrej sa rozhodol, že pôjde domov na motorke.To sa mu stalo osudným. Na ceste za Dobročou jeho motorka Yamaha WR 450 skončila v strome a Andrej náraz neprežil. „Utrpel polytraumu a mal zranenia nezlučiteľné so životom,“ povedal obhliadajúci lekár.

Podľa banskobystrickej policajnej hovorkyne Márii Faltániovej nemal mladý motorkár vodičské oprávnenie a motorka nemala ani štátnu poznávaciu značku. Telo bolo odvezené na súdnu pitvu, ktorá určí príčiny smrti. Strýko, ktorý bol na mieste nehody si nevedel vysvetliť čo sa stalo. Nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Za nehodou podľa Faltániovej je zrejem rýchla jazda. „Za zníženej viditeľnosti na neosvetlenej ceste mimo obce po tom, ako vyšiel z obce Dobroč a prechádzal miernou ľavotočivou zákrutou smerom k ceste I/16 vyšiel na pravú krajnicu, následkom čoho vošiel do pravej priekopy v smere jeho jazdy, kde narazil do stromu,“ priblížila. Podľa jej slov požitie alkoholických nápojov u nebohého vodiča bolo zisťované pri nariadenej súdnej pitve, v krvi zistili 1,71 promile alkoholu. „Pri dopravnej nehode vznikla škoda na motocykli odhadnutá na 200 eur. Poverený príslušník začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ zakončila.

V septembri dopravní policajti v Banskobystrickom kraji vykonali 30 rôznych kontrol, pri ktorých kontrolujú najmä najzávažnejšie porušenia predpisov v cestnej premávke (alkohol, rýchlosť jazdy, spôsob jazdy, telefonovanie za volantom) aj napriek tomu v 40. týždni pri dopravných nehodách, ktorých bolo 23, policajti evidovali 3 dopravné nehody, kedy bol u vodičov zistený alkohol. Pri týchto nehodách 1 účastník zomrel, 3 boli ťažko a 4 ľahko zranení.

Jeseň a motocyklisti

Prichádza obdobie, kedy dni sú čoraz kratšie, denného svetla je menej, ochladzuje sa a je veterno. Tieto vplyvy sa odzrkadľujú aj na vnímaní a pozornosti účastníkov cestnej premávky a vo zvýšenej miere sú aj príčinami tragických dopravných nehôd.

Polícia preto vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť. Správali sa disciplinovane tak, aby neohrozili bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky. Prispôsobili svoje správanie stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam.

Motocyklisti si musia uvedomiť obrovskú zodpovednosť jazdiť v tomto období. Je nevyhnutné prispôsobiť rýchlosť stavu vozovky, mokrý povrch môže byť zradný a hlavne šmykľavý a následky pádu môžu byť o to bolestivejšie a tragickejšie.

„V tomto roku, za 9 mesiacov, sme v Banskobystrickom kraji zaevidovali 44 dopravných nehôd, ktorých vinníkom bol vodič motocykla. Jedného motocyklistu to stálo život,“ doplnila hovorkyňa.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: KR PZ Banská Bystrica


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross