No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladý muž chcel uniknúť policajnej hliadke, dôvodom boli drogy

V uplynulý piatok, 11. januára, vykonávala hliadka Obvodného oddelenia Policajného zboru v Rimavskej Sobote hliadkovú službu, pričom v popoludňajších hodinách spozorovali na ceste vozidlo, ktoré podľa ich usúdenia išlo neprimerane rýchlo.„Hliadka tohto vodiča zastavila na Veternej ulici, pričom po tom, ako vodič z vozidla vystúpil sa z miesta kontroly rozbehol preč a snažil sa uniknúť. Počas behu vodič odhodil do predzáhradky jedného z rodinných domov plastové vrecúško,“ uviedla pre Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková a dodala, že policajtom sa muža ihneď podarilo zadržať.

Podľa hovorkyne sa muž správal agresívne a opakovane sa pokúšal o útek. „Išlo o 32-ročného muža, ktorý javil aj fyzické príznaky požitia návykových látok, pričom ich požitie aj sám na mieste priznal. Na zistenie prípadnej prítomnosti návykových látok bol vyzvaný k podrobeniu lekárskeho vyšetrenia, čo neodmietol,“ priblížila s tým, že následné laboratórne testy potvrdili prítomnosť amfetamínu, metamfetamínu a cannabisu.

Mužovi bol podľa Kováčikovej zadržaný vodičský preukaz. „Okrem úkonov, ktoré polícia v tejto súvislosti vykonáva na úseku dopravy, sme začali aj trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť. Zaistené plastové vrecúško, bolo zaslané na expertízne skúmanie. To, či sa potvrdí podozrenie, že ide o omamné a psychotropné látky bude zrejmé povedať až po jej vykonaní,“ zakončila.

Zdroj: Rimava.sk FOTO: KR PZ Banská Bystrica


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross