No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladý vodič na BMW po nehode ušiel, v aute nechal zraneného spolujazdca

bmw-tisovecSpolujazdca s ťažkými zraneniami nechal v havarovanom BMW zrejme mladý vodič z Tisovca, po nehode z auta ušiel. Ako Rimava.sk ďalej informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, k nehode došlo v noci zo soboty na nedeľu na Partizánskej ulici v Tisovci. Vodič BMW sa podľa polície dostatočne nevenoval vedeniu motorového vozidla BMW a nesledoval situáciu v cestnej premávke. S autom vyšiel na obrubník, na chodníku zachytil betónový stĺpik pred rodinným domom a následne narazil do betónového stĺpa elektrického vedenia. Po nehode ostalo auto stáť v protismere na ceste. „Vodič po nehode z vozidla vystúpil a ušiel smerom na Bánovo,“ zdôraznila Faltániová a dodala, že podozrivého vodiča našla policajná hliadka a priviezla ho na miesto nehody. Dvadsaťdvaročnému Jánovi bolo podľa polície nameraných 0,56 mg/l alkoholu, čo je v prepočte viac ako 1 promile. Vo vozidle utrpel ťažké zranenia 18-ročný spolujazdec Michal, zo zranení by sa mal liečiť viac ako 42 dní.

Vodičovi bol podľa Faltániovej na mieste odobratý vodičský preukaz. Ako ďalej spomenula, je podozrivý z trestného činu ublíženia na zdraví a bude mu vznesené obvinenie z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Celková škoda pri nehode bola odhadnutá na približne 5700 eur.

Z * S ťažkými zraneniami leží v nemocnici aj 33-ročný motorkár, ktorý počas víkendu narazil v obci Bátka do osobného auta. „Neprispôsobil správanie svojim schopnostiam a vlastnostiam motocykla. Po tom, čo neskoro spozoroval z pravej strany prichádzajúce vozidlo Volkswagen Golf prudko zabrzdil, následkom čoho mu zablokovalo predné koleso a došlo k zrážke,“ informovala Faltániová. Alkohol u účastníkov nehody zistený nebol.

 * Oprava: V článku bola opravená chyba v poslednom odstavci. Správne má byť: S ťažkými zraneniami.
Za chybu sa ospravedlňujeme. 

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Polícia 


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross