No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mladý vodič Patrik mal vypiť pred nehodou tri pivá

Medzi Boľkovcami a Lučencom sa stala úplne zbytočná dopravná nehoda. V aute sedeli traja mladí ľudia a 19-ročný vodič Patrik. Ten vo veľkej rýchlosti nezvládol na Škode Octavia zákrutu v klesaní z Boľkoviec a po šmyku prešiel aj do protismeru, kde skončil s autom v priekope.

Do nemocnice museli záchranári zobrať s podozrením na poranenie krku Patrikovu priateľku. Mladík sa po nehode rozplakal a keď tam prišiel aj jeho otec, kričal na neho a vyčítal mu, prečo si sadol za volant.
Všetko bolo jasné po dychovej skúške, ktorú robil vodič na dvakrát a podľa policajtov boli výsledky pozitívne a vždy po prepočte s hodnotou tesne nad jedno promile alkoholu v krvi. „Ľutujem to. Vypil som asi tri pivá," povedal mladý vodič. Ako pre Rimava.sk uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková, u vodiča z Boľkoviec namerali 0,59 mg/l alkoholu a v opakovanom meraní 0,54 mg/l alkoholu. „Ide o hraničnú hodnotu. Prizývať sa bude aj znalec, ktorý bude skúmať stav vylučujúci spôsobilosť. Vodičovi bola odobratá aj krv,“ priblížila hovorkyňa. Pri nehode sa ľahko zranila spolujazdkyňa s predpokladanou dobou liečenia do 7 dní.

„Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania. Zatiaľ nebolo vznesené obvinenie,“ doplnila Kováčiková. Polícia v prípade začala trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. K nehode došlo na ceste približne 500 metrov od cesty 1/71.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross