No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Motorkára zrazil iba 17-ročný vodič, útekom si len priťažil

Motorkára v centre Tornale zrazil mladík, ktorý jazdil na aute bez dospelej osoby.Pri odbočovaní vľavo mu nedal prednosť a z miesta nehody navyše aj ušiel. Polícia však v krátkom čase vodiča na základe svedkov nehody vypátrala. „Podľa majiteľa vozidla, 17-ročný vodič vozidlo viedol zo * so súhlasom vlastníka vozidla sám, bez prítomnosti dospelej osoby,“ informovala Rimava.sk banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová a dodala, že vlastníkovi vozidla bola za priestupok proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky udelená bloková pokuta.

Väčší postih ale hrozí vodičovi. Po nedaní prednosti v jazde motorkárovi na mieste nehody podľa Faltániovej premiestnil motorové vozidlo a následne odišiel z miesta dopravnej nehody. „Za priestupky ktorých sa v cestnej premávke dopustil mu bol zadržaný vodičský preukaz a dopravná nehoda je v štádiu objasňovania,“ ozrejmila policajná hovorkyňa. Škoda, ktorá na vozidlách vznikla, bola podľa polície odhadnutá na 5 tisíc eur.

K nehode došlo v piatok, 7. marca, popoludní. Vodič osobného auta Škoda Fabia sa s motorkárom na Kawasaki zrazil na Mierovej ulici. „Vodič motocykla aj napriek intenzívnemu brzdeniu nedokázal zrážke zabrániť, narazil do pravej časti auta a spadol na zem,“ vysvetlila Faltániová a dodala, že 42-ročný vodič z Tornale utrpel zranenia s dobou liečenia do sedem dní.

  • Aktualizované o 18:59 hod.
    Zdroj: Rimava.sk

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross